Novynette recepta online

(1 opinia klienta)

Novynette to dwuskładnikowy lek antykoncepcyjny. Stosowany jest przez kobiety chcące uniknąć zajścia w ciąże, lub kiedy istnieją ku temu przesłanki medyczne. Lek dostępny jest na receptę, nie podlega refundacji.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie

Za działanie tego leku odpowiadają dwie substancje czynne — atynyloestradiol i dezegestrel. Ich działanie polega na zatrzymywaniu dojrzenia pęcherzyka Gaafa, hamowaniu owulacji. Obejmuje także zmiany w endometrium, przez co uniemożliwiane jest zagnieżdżenie się zarodka. Zmienione są także właściwości śluzu, aby utrudnić migrację plemników.

Stosowanie leku

Stosowanie leków antykoncepcyjnych i regularność przyjmowania tabletek jest bardzo ważne z uwagi na ich właściwe działanie. Opakowanie Novynette zawiera 21 tabletek, które należy przyjmować o stałej porze. Ich przyjmowanie rozpoczyna się w pierwszy dzień cyklu (menstruacji). Po 21 dniach należy zrobić 7 dni przerwy. W tym czasie pojawia się tzw. Krwawienie z odstawienia. Po 7 dniach niezależnie od tego czy krwawienie już ustąpi, należy przyjmować kolejny cykl tabletek. W przypadku pominięcia dawki należy ją jak najszybciej przyjąć. Zaleca się wtedy także dodatkowe zabezpieczenie.

Kiedy nie stosować leku?

Przyjmowanie leku Novynette musi być poprzedzone wywiadem lekarskim i badaniami. Leku nie można przyjmować, jeśli u kobiet występują problemy z krzepliwością krwi lub istnieje ryzyko zakrzepów. Leków antykoncepcyjnych nie powinno się przyjmować po zabiegach związanych z długim unieruchomieniem. Kobiety z migrenami z aurą nie powinny przyjmować tego preparatu. Leku nie stosować u osób, z nadwrażliwością na składniki.

Skutki uboczne

W przypadku stosowania każdego leku mogą pojawić się działania uboczne. Jeśli będą to objawy takie jak jednostronny obrzęk kończyn, spłycenia i przyspieszenia oddechu, uczucie ściskania w klatce należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Do częstych działań niepożądanych należą: nudności, migrena, zmiany nastroju, bóle głowy, nastroje depresyjne, zaburzenia miesiączkowania, wydzielina z pochwy, zwiększenie masy ciała. Niezbyt często są to: wymioty, biegunka, nadciśnienie, niedociśnienie, zmniejszenie libido, trądzik, świąd, pokrzywka.

Gdzie można kupić lek?

Lek jest dostępny tylko na receptę i nie podlega refundacji. Można go kupić w większości aptek stacjonarnych i internetowych.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

1 komentarz dla Novynette recepta online

 1. Marta Sikorska (zweryfikowany)

  Dziękuję Panu Doktorowi za jego wyjątkowe podejście do pacjentów. Jego empatia i troska o moje zdrowie są nieocenione.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.