NuvaRing recepta online

(1 opinia klienta)

Nuvaring to terapeutycznych, dopochwowy system antykoncepcyjny. Jest przeznaczony dla kobiet, które chcą uniknąć zajścia w ciąże. Jest dostępny tylko na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie

W składzie krążka dopochwowego Nuvaring znajdują się dwie substancje aktywne – enynyloestriadiol i progestagen. Uwalniany stopniowo z systemu jest szybko wchłaniany przez błonę śluzową. Działanie tego systemu polega na hamowaniu owulacji, oraz zmianach w endometrium, które uniemożliwiają zagnieżdżenie się zarodka. System Nuvaring jest przeznaczony dla kobiet w wieku 18-40 lat.

Stosowanie krążka

Krążek jest umieszczany w pochwie w pierwszy dzień cyklu, czyli menstruacji. Nosi się go przez 21 dni, po czym należy go wyjąć i zrobić 7 dni przerwy. W tym czasie po ok. 2-3 dniach pojawi się krwawienie z odstawienia. Krążek należy zaaplikować i wyjąć o tej samej porze. Po 7 dniach należy zaaplikować kolejne, nawet jeśli krwawienie jeszcze nie ustąpiło. Warto podczas wizyty zapytać lekarza jak poprawnie go zaaplikować.

Sytuacje awaryjne

Zdarza się, że krążek wypadnie. Jeśli stanie się to w 1 lub 2 tygodniu stosowania należy jak najszybciej umieścić do z powrotem. Jeśli wypadnie w 3 tygodniu, należy go wyrzucić i założyć nowy. Jeśli był stosowany nieprzerwanie przez ostatnie 7 dni, należy poczekać do krwawienia i wtedy założyć nowy.

Przeciwwskazania do stosowania

Tego leku nie powinno się stosować w przypadku nadwrażliwości na jego składniki. Nie jest przeznaczony dla kobiet, które mają problemy z krzepnięciem krwi lub jeśli występuje ryzyko wystąpienia zakrzepicy. Należy poinformować lekarza o wszystkich chorobach i przyjmowanych lekach. Nie można go też stosować u pacjentek z poważnym nadciśnieniem tętniczym, migrenami z aurą.

Skutki uboczne

W przypadku stosowaniu systemu Novaring mogą pojawić się działania niepożądane. Jeśli nie będą ustępować i będą się nasilać, należy skonsultować się z lekarzem. Często pojawiają się takie jak: zapalenie pochwy, spadek libido, zawroty głowy, zaburzenia widzenia, depresja, ból brzucha nudności, upławy, bolesne miesiączkowanie. Niezbyt często zostały odnotowane takie działania niepożądane jak: zwiększenie apetytu, chwiejność nastroju, wysypkę, biegunkę, zaparcia, wymioty, wzdęcia.

Gdzie można kupić lek?

Lek można kupić tylko na receptę. Dostępny jest w większości aptek, można także skorzystać z zamówienia z apteki internetowej. Lek nie jest refundowany.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

1 komentarz dla NuvaRing recepta online

 1. Julia Nowicka (zweryfikowany)

  Pan Doktor jest lekarzem, który zawsze podchodzi do swoich pacjentek z pełnym szacunkiem i zrozumieniem. Dziękuję za jego profesjonalne podejście i ludzką postawę.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.