Opamid recepta online

(1 opinia klienta)

Opamid to lek o działaniu moczopędnym i obniżającym ciśnienie. Substancją czynną preparatu jest indapamid. Lej jest dostępny na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie

Za działanie tego leku odpowiada substancja aktywna indapamid. Ma ona umiarkowane działanie moczopędne, przez co zwiększa się objętość wydalanego moczu. Powoduje też zatrzymanie zwrotnego transportu sodu w kanalikach nerkowych. Działanie leku polega na rozszerzaniu naczyń krwionośnych, a także zmniejszenia oporu naczyniowego. W efekcie tego obniża się ciśnienie tętnicze.

Przeciwwskazania do stosowania leku

Leku Opamid nie należy przyjmować w przypadku nadwrażliwości na jego składniki. Leku nie należy podawać pacjentom z ciężką niewydolnością nerek zaburzeniami czynności wątroby, z encefalopatią wątrobową, z hipokaliemią. Leku nie można stosować w ciąży ani w okresie karmienia piersią.

Dawkowanie leku

Należy przestrzegać dawkowania leku zaleconego przez lekarza. W razie wątpliwości co do stosowania należy się z nim skonsultować. Lek Opamid ma postać tabletek o przedłużonym uwalnianiu. Tabletki należy przyjmować raz na dobę, najlepiej rano. Nie należy ich rozgryzać. Dawkowanie to 1 tabletka 91,5 mg) raz na dobę.

Łączenie leku z innymi preparatami

Leku nie należy łączyć z niektórymi lekami. Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, w tym tych bez recepty. Nie powinno się jednocześnie stosować soli litu, z uwagi na ryzyko toksycznego działania.

Możliwe działania niepożądane

Podczas stosowania leku mogą pojawić się działania niepożądane. Należy jednak pamiętać, że na ogół korzyści ze stosowania leku je przewyższają. Bardzo częstym skutkiem ubocznym jest zmniejszenie stężenia potasu we krwi. Często: wysypka grudkowo-plamista. Mogą się też pojawić: zawroty głowy, bóle głowy, uczucie zmęczenia, suchość w ustach, zaburzenia hematologiczne.

Gdzie można kupić lek?

Lek Opamid jest dostępny tylko na receptę, jednak nie ma problemu z jego dostępnością. Lek jest dostępny w opakowaniu po 30 tabletek 1,5 mg. Lek podlega refundacji.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

1 komentarz dla Opamid recepta online

 1. Dominika Walczak (zweryfikowany)

  Profesjonalna konsultacja z lekarzem, który zawsze jest bardzo dokładny i szczegółowo odpowiada na moje pytania. Dziękuję za pomoc w moim problemie zdrowotnym.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.