Orlifique recepta online

(1 opinia klienta)

Orlifique to lek antykoncepcyjny, stosowany przez kobiety, które chcą uniknąć  zajścia w ciąże. Za działanie leku odpowiadają dwa żeńskie hormony. Jest to złożony preparat. Dostępny tylko na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie leku

Za działanie tego leku odpowiadają substancje aktywne lewonorgestrel i etynyloedtradiol. Ich działanie polega na hamowaniu owulacji oraz zmianach w endometrium. Poprzez co nieuniemożliwione jest zagnieżdżenie się zarodka i migracja plemników.

Bardzo ważne jest regularne przyjmowanie leku, zmiany w porach przyjmowania i pomijanie dawki może sprawiać, że lek Orlifique nie będzie skuteczny. Należy także pamiętać, że doustne leki antykoncepcyjne nie chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Stosowanie leku

Tabletki należy przyjmować o stałej porze, nie zaleca się zmiany godzin stosowania i pomijania dawek, gdyż może to mieć wpływ na skuteczność leku. Przyjmowanie tabletek rozpoczyna się w pierwszy dzień cyklu. Należy przyjmować codziennie jedną tabletkę przez 28 dni. Należ przyjmować je zgodnie z pomocniczymi oznaczeniami na blistrze.

Opakowanie zawiera 24 tabletki z substancjami aktywnymi i 4 tabletki z placebo. Po 23 dniach po przyjmowaniu tabletek placebo pojawi się krwawienie. Po zakończeniu przyjmowania całego opakowania należy od razu w kolejny dzień rozpocząć kolejne.

Kiedy nie stosować leku?

Leku Orlifique nie należy stosować jeśli występuje nadwrażliwość na jego składniki. Przeciwskazaniami do przyjmowania leku są: choroba żylno-zakrzepowa lub ryzyko jej wystąpienia. Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, także tych bez recepty. Przyjmowanie niektórych leków może być przeciwwskazaniem do stosowania preparatu Orlifique.

Działania niepożądane

Podczas stosowania każdego leku mogą pojawić się skutki oboczne. Jeśli nie będą ustępować i będą się nasilać, należy skonsultować się z lekarzem. Podczas stosowanie tego leku mogą pojawić się takie jak: ból brzucha, wzrost wagi, bóle piersi, zmiany nastroju, reakcje skórne, zmniejszone libido.

Gdzie kupić lek?

Lek Orlifique jest dostępny w większości aptek. Należy pamiętać, żeby mieć ważną receptę, kończąc opakowania, tak żeby nie było przerwy w przyjmowaniu leku. Ten preparat nie jest refundowany.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

1 komentarz dla Orlifique recepta online

 1. Jolanta Mikołajczak (zweryfikowany)

  Dziękuję Panu Doktorowi za jego empatyczną postawę i wsparcie, które otrzymałam podczas trudnego okresu mojego leczenia. Jego ludzkie podejście naprawdę mi pomogło.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.