Ovulan recepta online

(1 opinia klienta)

Lek Ovulan jest jednoskładnikowym preparatem antykoncepcyjnym, który zawiera niewielką ilość hormonu żeńskiego. Lek jest dostępny tylko na receptę, nie podlega refundacji.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie leku

Za działanie leku odpowiada substancja czynna dezogestrel. W odróżnieniu od złożonych leków antykoncepcyjnych ten nie posiada w składzie estrogenu, przez co może być stosowany przez kobiety w okresie karmienia. Działanie leku polega na utrudnianiu migracji plemników. Dodatkowo, w przeciwieństwie do wielu tabletek jednofazowych, ten lek hamuje także dojrzewanie komórki jajowej. Należy pamiętać, że leki antykoncepcyjne w formie doustnej nie zabezpieczają przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Dla kogo jest ten lek?

Lek Ovulan jest przeznaczony dla kobiet powyżej 18 roku życia, które chcą uniknąć zajścia w ciążę, lub jeśli istnieją ku temu przesłanki medyczne.

Kiedy nie stosować leku?

Leku Ovulan nie należy stosować jeśli występuje nadwrażliwość na jego składniki. Nie należy przyjmować leku jeśli występuje ryzyko wystąpienia choroby żylno-zakrzepowej. Leku nie można stosować jeśli występuje lub kiedyś występowała żółtaczka, nowotwory zależne od hormonów płciowych, a także jeśli u pacjentki pojawia się krwawienie z pochwy o nieznanej przyczynie.

Ważne

Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, w tym tych dostępnych bez recepty. Leki antykoncepcyjne powinny być dobrane na podstawie wywiadu lekarskiego i badań lekarskich.

Stosowanie leku

Lek Ovulan należy przyjmować codziennie, po 1 tabletce o stałej porze. Stały czas przyjmowania leku jest ważny z uwagi na jego skuteczność. Przyjmowanie leku należy rozpocząć w pierwszym dniu cyklu. Opakowanie leku zawiera 28 tabletek, należy je przyjmować zgodnie z pomocnymi oznaczeniami na blistrze. Po przyjęciu wszystkich tabletek należy rozpocząć kolejne opakowanie.

Możliwe działania niepożądane

Podczas przyjmowania każdego leku mogą pojawić się działania niepożądane. Jeśli nie będą one ustępować i zaczną się nasilać, należy skonsultować się z lekarzem. Często są to: zmiany nastroju, nastroje depresyjne, ból głowy, nudności, trądzik, ból piersi, nieregularne krwawienie, zwiększenie masy ciała. Niezbyt często: zapalenie pochwy, nietolerancja soczewek kontaktowych, wymioty, łysienie. Rzadko: wysypka, pokrzywka, rumień guzowaty.

Gdzie można kupić lek?

Lek Ovulan jest dostępny w większości aptek, można go kupić tylko na podstawie ważnej recepty. Recepta może być wystawiona w czasie wizyty stacjonarnej, lub online. Lek nie jest refundowany.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

1 komentarz dla Ovulan recepta online

 1. Zofia Kowalczyk (zweryfikowany)

  Pan Doktor jest lekarzem, który zawsze potrafi znaleźć czas, żeby wysłuchać pacjenta i odpowiedzieć na jego pytania. Dziękuję za jego zaangażowanie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.