Ovulastan Forte recepta online

(1 opinia klienta)

Lek Ovulastan Forte jest złożonym preparatem antykoncepcyjnym, co oznacza, że w swoim składzie zawiera dwie substancje aktywne dezogestrel i etynyloestradiol. Preparat jest dostępny tylko na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Kiedy stosować lek?

Preparat Ovulastan Forte jest przeznaczony do stosowania przez kobiety, które chcą uniknąć zajścia w ciąże, lub jeśli istnieją ku temu przesłanki medyczne.

Skład i działanie leku

Za działanie leku Ovulastan Forte odpowiadają zawarte w nim substancje aktywne dezogestrel i etynyloestradiol. W czasie ich działania dochodzi do hamowania owulacji. Poza tym zmiany właściwości śluzu uniemożliwiają migrację plemników. W przypadku stosowania leków antykoncepcyjnych zaleca się przeprowadzanie badań i wizyt kontrolnych od 6 do 12 miesięcy.

Dawkowanie leku

Pierwszą tabletkę należy przyjąć w pierwszym dniu cyklu. Należy je przyjmować codziennie, o tej samej porze. Regularne stosowanie jest ważne z uwagi na działanie leku. Tabletki należy przyjmować przez 21 dni. Potem należy zrobić 7 dni przerwy. Po ok. 2-3 dniach pojawi się krwawienie z odstawienia. Ważne! Jeśli krwawienie będzie jeszcze trwało, lub w ogóle nie wystąpi, należy po 7 dniach przerwy i tak rozpocząć kolejne opakowanie.

Przeciwwskazania

Leku Ovulastan Forte nie należy stosować jeśli występuje nadwrażliwość na jego składniki. Leku nie można stosować jeśli u pacjentki występują schorzenia takie jak: zapalenie trzustki, zaburzenia czynności wątroby. Leku nie można łączyć z niektórymi preparatami. Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach.

Działania niepożądane

Podczas przyjmowania każdego leku mogą pojawić się działania niepożądane. Bardzo często: nieregularne krwawienia, wzrost masy ciała. Często lub niezbyt często: zmniejszenie libido, depresja, ból głowy, nerwowość, migrena, zawroty głowy, nudności, wymioty, trądzik pokrzywka. Rzadko: infekcja grzybicza pochwy, zwiększenie libido, nietolerancja szkieł kontaktowych, wypadanie włosów, zaburzenia skórne.

Gdzie można kupić lek?

Lek Ovulastan Forte jest dostępny w większości aptek. Jest dostępny tylko na receptę. Lek nie podlega refundacji.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

1 komentarz dla Ovulastan Forte recepta online

 1. Katarzyna Banaszkiewicz (zweryfikowany)

  Wizyta przebiegła w miłej atmosferze i czuję się teraz pewniej.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.