Piramil recepta online

(1 opinia klienta)

Lek Piramil jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego. Substancją czynną leku jest ramipryl. Lek jest dostępny na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie leku

Tabletki Piramil na ciśnienie w swoim składzie posiadają substancję aktywną ramipryl. Należy ona do inhibitorów konwertazy angiotensyny. Działanie leku polega na zmniejszeniu stężenia angiotensyny II, co prowadzi do obniżenia ciśnienia. W leczeniu chorych z niewydolnością serca, lek zmniejsza opór naczyniowy, co poprawia warunki hemodynamiczne i zdolność wysiłkową.

Na co jest ten lek?

Lek Piramil jest zalecany w leczeniu nadciśnienia tętniczego, w zapobieganiu chorobom układu sercowo naczyniowego. Lek na nadciśnienie jest także stosowany w leczeniu chorób nerek, leczeniu objawowej niewydolności serca.

Dawkowanie leku

Lek Piramil na nadciśnienie ma formę tabletek do stosowania doustnego. Dawkowanie jest dobierane przez lekarza, należy go przestrzegać. Jeśli pojawią się wątpliwości co do stosowania leku, należy się z nim skonsultować.

Preparat jest przeznaczony do monoterapii, może być też stosowany w leczeniu skojarzonym. Nadciśnienie tętnicze: początkowa dawka to 2,5 mg raz na dobę. Lekarz może zwiększać dawkę co 2-4 tygodnie. Maksymalna dawka do 10 mg na dobę.

Po jakim czasie działa lek?

Lek Piramil jest dobrze wchłaniany do organizmu. Działanie leku następuje po ok. 1-2 godzinach od przyjęcia tabletki. Utrzymuje się ok. Dobę. Pełne działanie leku otrzymuje się po ok. 4 tygodniach stosowania.

Kiedy nie stosować leku?

Leku nie należy przyjmować jeśli występuje nadwrażliwość na jego składniki. Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, także tych bez recepty.

Możliwe działania niepożądane

W czasie stosowania każdego leku mogą pojawić się działania niepożądane. Należy jednak pamiętać, że na ogół korzyści ze stosowania leku je przewyższają. Często: ból głowy, zawroty głowy, zwiększenie stężenia potasu we krwi, objawowe nadciśnienie tętnicze, suchy kaszel, zapalenie oskrzeli, zapalenie zatok, duszności, biegunka, nudności, wysypka, zmęczenie.

Niezbyt często: niedokrwienie mięśnia sercowego, zaburzenia rytmu serca, zaburzenia lękowe, niepokój, zaburzenia snu. Pełna lista możliwych działań niepożądanych, jakie mogą wywołać tabletki na ciśnienie, znajduje się w ulotce, dołączonej do opakowania.

Cena i dostępność leku

Lek Piramil jest dostępny na receptę. Preparat jest dostępny w wariancie 5 mg i 10 mg. Cena za 30 tabletek 5 mg przed refundacją to ok. 10 zł. Preparat podlega refundacji.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

1 komentarz dla Piramil recepta online

 1. Martyna Kaczmarek (zweryfikowany)

  Chciałabym serdecznie podziękować panu doktorowi za poświęcony czas, troskę i wsparcie. To dzięki niemu udało mi się wyleczyć z choroby i wrócić do pełni sił.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.