Provera recepta online

Lek Provera to tak zwane tabletki na wywoływanie okresu. Substancją czynną leku jest medroksyprogesteron. Lek jest dostępny tylko na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie leku

Za działanie leku odpowiada substancja aktywna medroksyprogesteron. Tabletki Provera to tabletki na wywołanie okresu. Lek jest stosowany, aby przywrócić właściwy cykl menstruacyjny. Jest stosowany także u kobiet z przerostem gruczołów macicy.

Dawkowanie leku

Należy przestrzegać dawkowania zaleconego przez lekarza. Wtórny brak miesiączki: 5 mg – 10 mg przez 5 do 10 dni. Krwawienie powinno się pojawić po odstawieniu leku. Czynności bezowulacyjne krwawienia z macicy (spowodowane zmianami hormonalnymi): 5 mg – 10 mg przez 5 do 10 dni.

Tabletki Provera należy zacząć przyjmować od 16 dnia cyklu. Krwawienie powinno się pojawić po 3-7 dniach od przerwania stosowania. Endometrioza: 10 mg przyjmowane 3 razy na dobę. Należy rozpocząć przyjmowanie leku w 1 dniu cyklu. Tabletki należy przyjmować przez 90 dni.

Kiedy nie stosować leku?

Leku nie należy stosować jeśli występuję nadwrażliwość na jego składniki. Tabletki nie są przeznaczone dla kobiet w ciąży lub jeśli istnieje jej podejrzenie. Leku nie należy przyjmować jeśli występuje ryzyko wystąpienia choroby żylno-zakrzepowej, ciężka niewydolność wątroby, nowotwór złośliwy piersi lub narządów rodnych.

Możliwe działania niepożądane

W czasie stosowania każdego leku mogą pojawić się działania niepożądane. Bardzo często: bóle głowy, nudności. Często: nadwrażliwość na lek, depresja, zaburzenia snu, nerwowość, zawroty głowy, łysienie, trądzik, pokrzywka, świąd, wydzielina z szyjki macicy, bolesność piersi. Niezbyt często: nadmierne owłosienie.

Nieznana częstotliwość: nagła, ciężka reakcja alergiczna (może być przyczyną zgonu), wydłużony brak owulacji, senność, zator, zaburzenia zakrzepowe, żółtaczka, brak miesiączki.

Cena i dostępność leku

Tabletki Provery są dostępne w większości aptek. Opakowanie zawiera 30 tabletek 5 mg. Lek jest dostępny na receptę. Cena leku to ok. 9-10 zł. Lek podlega refundacji.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

Recenzje

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.