Psychiatra Bogdan Latecki

Bogdan Latecki jest lekarzem, specjalistą psychiatrą z ponad 30 – letnim doświadczeniem. Zajmuje się leczeniem osób dorosłych i młodzieży. Prowadzi terapie w języku polskim i angielskim. Pracował w I Klinice Psychiatrycznej AM w Lodzi. Doświadczenie zdobywał też konsultując pacjentów psychogeriatrycznych, na oddziale internistycznym, w Klinice Ostrych Zatruć, przychodniach wojskowych, akademickich, w areszcie śledczym i jako […]
15 września 2020
"

Bogdan Latecki jest lekarzem, specjalistą psychiatrą z ponad 30 – letnim doświadczeniem. Zajmuje się leczeniem osób dorosłych i młodzieży.

Prowadzi terapie w języku polskim i angielskim.

Pracował w I Klinice Psychiatrycznej AM w Lodzi. Doświadczenie zdobywał też konsultując pacjentów psychogeriatrycznych, na oddziale internistycznym, w Klinice Ostrych Zatruć, przychodniach wojskowych, akademickich, w areszcie śledczym i jako biegły sadowy .

Przez ponad 20 lat przebywał w RPA, pracując początkowo w szpitalach klinicznych Uniwersytetu Medycznego w Durbanie, potem prowadząc prywatna praktykę .

Wobec pacjentów stosuje zasadę, że leczenie powinno być dwutorowe: farmakoterapia (a w szpitalach także inne metody biologiczne) i psychoterapia. Proporcje mogą być różne ale tylko wyjątkowo jedno z nich będzie wystarczające.

Jeśli chodzi o farmakologię, stara się pomóc pacjentom zweryfikować niektóre mity, obawy lub niedokładne informacje dotyczące natury, szybkości działania, objawów ubocznych, wskazań i czasu trwania takiego leczenia. Zaczyna od stwierdzenia, że leczenie nie może być gorsze od choroby.

Psychoterapia jest mu bliska ze względu na zainteresowania literackie i filozoficzne. Przeszedł szkolenia w psychoterapii Eriksonowskiej, analizie transakcyjnej, terapii stanów ego, racjonalno– emotywnej terapii behawioralnej, logoterapii i innych. Ma podejście eklektyczne. Zajmuję się również terapią par i zaburzeń seksualnych. Ostatnio zainteresował się zastosowaniem terapii behawioralnej do leczenia bezsenności.

Występował na kongresach psychoterapeutycznych, psychiatrycznych i filozofii psychiatrii.

Zapraszamy do konsultacji psychiatrycznych online: https://www.e-medycy.pl/umow-wizyte-online/

Powiązane artykuły

Nieżyt żołądka – przyczyny, diagnostyka, dieta, leczenie

Nieżyt żołądka – przyczyny, diagnostyka, dieta, leczenie

Nieżyt żołądka jest dolegliwością, która może odznaczać się przewlekłym lub ostrym charakterem. Jego przyczyn może być wiele. Czy wiesz, jak wygląda diagnostyka nieżytu żołądka i jak przebiega jego leczenie ? Jeśli nie - to nic straconego. Bowiem w tym artykule...

Zapalenie ucha – czy potrafisz je rozpoznać i leczyć?

Zapalenie ucha – czy potrafisz je rozpoznać i leczyć?

Każdy z nas, czy to w wieku dziecięcym, czy w późniejszym okresie swojego życia doświadczył bólu ucha, który z dużym prawdopodobieństwem był spowodowany toczącym się procesem zapalnym zlokalizowanym w jego obrębie. Statystyki pokazują, że zapalenie ucha najczęściej...

Łysienie androgenowe – Przyczyny, leczenie

Łysienie androgenowe – Przyczyny, leczenie

W tym artykule chcemy przybliżyć Ci problem łysienia androgenowego. Wbrew pozorom jest to zjawisko dość powszechne i stanowi najczęstszą przyczynę wypadania włosów. Dotyczy nawet do 80% kobiet i mężczyzn. W przeciwieństwie do przekonań panujących w społeczeństwie...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *