Ramicor recepta online

(1 opinia klienta)

Lek Ramicor jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego i zapobieganiu chorobom układu sercowo-naczyniowego. Lek jest dostępny na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie leku

Lek Ramicor zawiera substancję czynną ramipryk, która należy do grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny. Działanie leku polega na hamowaniu enzymu, który odpowiada za powstawanie angiotensyny II. Jej stężenie jest hamowane, przez co następuje obniżenie ciśnienia tętniczego. Lek jest stosowany także w profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych, w leczeniu chorób nerek. Lek jest stosowany także w leczeniu objawowej niewydolności serca, a także w profilaktyce u osób po zawale serca.

Dawkowanie leku

Należy przestrzegać dawkowania zaleconego przez lekarza. W przypadku wątpliwości należy się z nim skonsultować. W przypadku osób, które stosują leki moczopędne, konieczne jest kontrolowanie czynności nerek oraz poziomu potasu we krwi. Dawkowanie leku jest dobierane przez lekarza. W leczeniu nadciśnienia tętniczego początkowa dawka do 2,5 mg na dobę. Możliwe jest jej zwiększenie co 2-4 tygodnie, maksymalna dawka to 10 mg / na dobę.

Kiedy nie stosować leku?

Leku Ramicor nie należy stosować jeśli występuje nadwrażliwość na jego składniki. Lek nie jest przeznaczony dla osób, u których występuje obrzęk naczyniowo-ruchowy, obustronne zwężenie tętnic nerkowych, u osób z niedociśnieniem. W czasie ciąży nie należy przyjmować leków bez konsultacji z lekarzem.

Działania niepożądane

Podczas stosowania leku mogą pojawić się działania niepożądane, jednak na ogół korzyści ze stosowania leku je przewyższają. Podczas przyjmowania tego leku często pojawiają się: bóle głowy, zawroty głowy, zwiększenie stężenia potasu we krwi, suchy kaszel, zapalenie oskrzeli, zapalenie zatok przynosowych, biegunka, nudności, wymioty, zmęczenie. Niezbyt często: zaburzenia rytmu serca. Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania. Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Gdzie można kupić lek?

Lek Ramicor jest dostępny na receptę. Można go kupić w większości aptek. Lek jest refundowany.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

1 komentarz dla Ramicor recepta online

 1. Katarzyna Dziadowicz (zweryfikowany)

  Bardzo miła i profesjonalna konsultacja z lekarzem. Wszystko zostało mi dokładnie wyjaśnione i nie mam żadnych wątpliwości co do dalszego postępowania.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.