Ramistad recepta online

(1 opinia klienta)

Lek Ramistad jest wskazany w leczeniu nadciśnienia tętniczego, a także w zapobieganiu chorobom układu sercowo-naczyniowego. Substancją czynną leku jest ramipryl.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie leku

Lek Ramistad należy do inhibitorów konwertazy angiogestyny. W czasie działanie substancja aktywna ramipryl hamuje powstawanie angiogestyny II, co z kolei przekłada się na obniżenie ciśnienia tętniczego. Działanie leku wykazuje także właściwości zmniejszające opór naczyniowy. U pacjentów z niewydolnością serca lek poprawia wydolność wysiłkową, co przekłada się na komfort codziennego życia.

Dla kogo jest ten lek?

Lek jest przeznaczony do stosowania: w leczeniu nadciśnienia tętniczego, zapobieganiu chorobom układu sercowo-naczyniowego, w leczeniu chorób nerek o cukrzycowej i niecukrzycowej nefropatii kłębuszkowej. Lek jest także zalecany do stosowania w profilaktyce u chorych po zawale serca.

Kiedy nie stosować leku?

Leku nie należy stosować jeśli występuje nadwrażliwość na jego składniki. Lek nie jest przeznaczony dla osób, u których występuje ryzyko wystąpienia obrzęku naczynioworuchowego. Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, w tym tych bez recepty.

Dawkowanie leku

Należy przestrzegać dawkowania zaleconego przez lekarza. Nadciśnienie: początkowo 2,5 mg raz na dobę. Lekarz może zwiększyć dawkę co 2-4 tygodnie, maksymalna dawka to 10 mg na dobę. Profilaktyka chorób układu sercowo-naczyniowego: początkowa dawka to 2,5 mg z możliwością zwiększenia w odstępie 1-2 tygodni.

Możliwe działania niepożądane

Podczas stosowania leku mogą pojawić się działania niepożądane. Należy jednak pamiętać, że na ogół korzyści ze stosowania leku je przewyższają. Często są to: ból głowy, zawroty głowy, zwiększenie stężenia potasu we krwi, objawowe niedociśnienie tętnicze, suchość w jamie ustnej, zapalenie oskrzeli, zapalenie zatok przynosowych, nudności, wymioty, niestrawność.

Niezbyt często: niedokrwienie mięśnia sercowego, zaburzenia lękowe, niepokój, obniżenie nastroju. Rzadko: zaburzenia hematologiczne, zaburzenia świadomości, zaburzenia słuchu, zapalenie skóry.

Gdzie można kupić lek?

Lek jest dostępny w większości aptek, dostępny jest wariant leku Ramistad 5 mg i Ramistad 10 mg. Preparat jest dostępny na receptę, podlega refundacji.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

1 komentarz dla Ramistad recepta online

 1. Klaudia Groborz (zweryfikowany)

  Profesjonalna konsultacja z lekarzem, który zawsze słucha moich obaw i pomaga mi znaleźć najlepsze rozwiązanie. Gorąco polecam!

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.