Rawel SR recepta online

(1 opinia klienta)

Lek Rawel SR to lek o działaniu moczopędnym i obniżającym ciśnienie. Substancją czynną leku jest indapamid. Lek jest dostępny na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie leku

Za działanie leku odpowiada jego substancja czynna indapamid. Ma ona działanie moczopędne i zwiększa ilość wydalanego moczu. Lek powoduje hamowanie zwrotnego transportu jonów sodu w kanalikach nerkowych. Lek działa na naczynia krwionośne i prowadzi do ich rozszerzenia. Jest stosowany jako lek obniżający ciśnienie tętnicze pochodzenia samoistnego.

Dawkowanie leku

W przypadku każdego leku należy przestrzegać dawkowania zaleconego przez lekarza. Nie należy samodzielnie modyfikować dawki, w przypadku wątpliwości co do stosowania leku należy skonsultować się z lekarzem. Dawkowanie u osób dorosłych to 1 tabletka 1,5 mg raz na dobę.

Kiedy nie stosować leku?

Lek Rawel SR nie jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia. Leku nie należy stosować jeśli występuje nadwrażliwość na jego składniki. Nie należy stosować żadnego leku w czasie ciąży i karmienia piersią bez konsultacji z lekarzem, jednak nie należy stosować tego leku. Preparat Rawel SR nie może być stosowane, jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność nerek, zaburzenia czynności wątroby, hipokaliemia. Leku nie można łączyć z niektórymi preparatami, dlatego należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, także tych bez recepty.

Działania niepożądane

Podczas stosowania leku mogą pojawić się działania niepożądane. Do bardzo częstych działań niepożądanych należy hipokaliemia, czyli zmniejszenie stężenia potasu we krwi. Często pojawiają się takie jak nadwrażliwość w postaci wysypki grudkowo-plamistej. Niezbyt często: nudności, wymioty, plamica. Rzadko: zawroty głowy, uczucie zmęczenia, uczucie drętwienia, wymioty, suchość w jamie ustnej.

Gdzie można kupić lek?

Lek Rawel SR jest dostępny w większości aptek. Preparat jest dostępny na receptę. Lek podlega refundacji.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

1 komentarz dla Rawel SR recepta online

 1. Izabela Trendowicz (zweryfikowany)

  Lekarz jest bardzo empatyczny i profesjonalny. Pomógł mi znaleźć rozwiązanie dla mojego problemu zdrowotnego. Dziękuję serdecznie!

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.