Regulon recepta online

(1 opinia klienta)

Lek Regulon jest złożonym preparatem antykoncepcyjnym. W swoim składzie zawiera dwie substancje aktywne dezogestrel i etynyloestradiol. Lek jest dostępny tylko na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie leku

Za działanie leku odpowiadają zawarte w nim substancje aktywne dezogestrel i etynyloestradiol. Ich działanie polega na hamowaniu owulacji, a także zmianach w endometrium. Zmiany właściwości śluzu uniemożliwiają migrację plemników, uniemożliwiane jest także zagnieżdżenie się zarodka, przez co nie może dojść do zapłodnienia. Tabletki antykoncepcyjne, aby prawidłowo działały, należy przyjmować regularnie. Leki antykoncepcyjne w formie doustnej nie chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Dla kogo jest ten lek?

Lek Regulon jest przeznaczony dla kobiet, które chcą uniknąć zajścia w ciążę, lub jeśli istnieją ku temu przesłanki medyczne. Lek jest przeznaczony dla kobiet w wieku rozrodczym.

Kiedy nie stosować leku?

Leku  nie należy stosować jeśli występuje nadwrażliwość na jego składniki. Nie należy przyjmować leku jeśli występuje ryzyko wystąpienia choroby żylno-zakrzepowej. Lek nie jest przeznaczony dla kobiet, które obecnie przechodzą zapalenie trzustki, z chorobami wątroby, z krwawieniem z dróg rodnych o nieznanej przyczynie, po przebytym zawale, po zabiegu z długotrwałym unieruchomieniem, jeśli występują choroby naczyń mózgowych, migreny z ogniskowymi objawami. Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, także tych bez recepty. Leki antykoncepcyjne powinny być dobrane na podstawie wywiadu lekarskiego i badań lekarskich.

Stosowanie leku

Przyjmowanie leku Regulon należy rozpocząć w pierwszym dniu cyklu. Należy przyjmować codziennie jedną tabletkę o tej samej porze przez 21 dni. Na blistrze leku są pomocne oznaczenia, które oznaczają kolejność przyjmowania. Po 21 dniach należy zrobić 7 dni przerwy i rozpocząć kolejne opakowanie. Podczas przerwy, po ok. 2-3 dniach pojawi się krwawienie z odstawienia. Jeśli będzie ono jeszcze trwało, lub nie pojawi się, nie należy czekać z kolejnym opakowaniem, a rozpocząć przyjmowanie leku zgodnie z zaleceniami. Nie należy pomijać dawek leku, może się to wiązać z nieskutecznym działaniem leku.

Działania niepożądane

Podczas przyjmowania każdego leku Regulon mogą pojawić się działania niepożądane. Jeśli nie będą one ustępować i zaczną się nasilać, należy skonsultować się z lekarzem. Podczas stosowania tego leku często mogą pojawić się takie działania niepożądane jak: depresja, zmiany nastroju, ból brzucha, bóle piersi, tkliwość piersi, zwiększenia masy ciała. Niezbyt często: zmniejszenie popędu płciowego, migreny, wymioty, biegunka, wysypka, pokrzywka, powiększenie piersi. Rzadko: podrażnienie oczu przez soczewki, zaburzenia skóry, zwiększenie popędu płciowego, nieprawidłowy wymaz z szyjki macicy.

Gdzie można kupić lek?

Lek Regulon jest dostępny w większości aptek, można go kupić jedynie na receptę. Warto pamiętać, o recepcie na kolejne opakowanie, tak aby po 7-dniowej przerwie zacząć stosować lek. Preparat nie jest refundowany.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

1 komentarz dla Regulon recepta online

 1. Katarzyna Banaszkiewicz (zweryfikowany)

  Dziękuję Panu Doktorowi za zrozumienie i takt w trudnej sytuacji zdrowotnej, z jaką się zmagałam. Jego profesjonalne podejście było nieocenione.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.