Sidretella recepta online

Sidretella to lek antykoncepcyjny dostępny na receptę. W swoim składzie zawiera dwie substancje aktywne.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Dla kogo jest ten lek?

Lek Sidretella jest przeznaczony do stosowania przez kobiety, które chcą uniknąć zajścia w ciążę lub jeśli istnieją ku temu przesłanki medyczne. Tabletki antykoncepcyjne nie chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Lek Sidretella – skład i działanie

Tabletki antykoncepcyjne Sidretella należą do tak zwanych preparatów dwuskładnikowych. W swoim składzie mają dwie substancje aktywne drospirenon i etynyloestradiol. Ich działanie polega na hamowaniu owulacji, zmianach w endometrium macicy oraz zmianach właściwości śluzu. Poprzez to uniemożliwione jest zagnieżdżenie się zarodka. Dla prawidłowego działania leku bardzo ważne jest przyjmowanie tabletek o stałych porach.

Dawkowanie leku

Opakowanie leku zawiera 21 tabletek. Należy rozpocząć przyjmowanie leku 1 dnia cyklu (czyli menstruacji). Tabletki antykoncepcyjne należy przyjmować codziennie (1 tabl.) o stałej porze, pilnując niepomijania dawek. Po 21 dniach należy zrobić 7 dni przerwy. W tym czasie powinno pojawić się krwawienie.

Pominięcie tabletki – postępowanie

Należy unikać pominięcia dawki leku. Jeśli jednak tak się stanie, w zależności od tego ile godzin od pominięcia dawki minęło, możliwe jest zalecenie stosowania dodatkowej antykoncepcji. Należy pamiętać, że pominięcie tabletki obniża skuteczność leku. Szczegółowe informacje zawarte są na ulotce dołączonej do opakowania.

Kiedy nie stosować leku?

Preparatu nie należy występować jeśli u pacjentki występuje nadwrażliwość na jego składniki. Leku Sidretella nie należy stosować, jeśli występuję ryzyko wystąpienia choroby żylno-zakrzepowej.

Możliwe działania niepożądane

W czasie stosowania leku mogą pojawić się działania niepożądane. Często: bóle głowy, zaburzenia nastroju, ból brzucha, krwawienie niezwiązane z menstruacją, tkliwość piersi, trądzik. Niezbyt często: depresja, nerwowość, zaburzenia snu, obniżenie libido, migrena, parestezje, zaburzenia widzenia, nadciśnienie, niedociśnienie, nudności, wymioty. Rzadko: astma, choroba żylno-zakrzepowa, wysypka, rumień guzowaty.

Cena i dostępność leku

Preparat Sidretella jest dostępny w większości aptek. Należy pamiętać, żeby przed upływem 7-dniowej przerwy mieć receptę na kolejne tabletki antykoncepcyjne, ponieważ z uwagi na skuteczność leku, konieczne jest regularne stosowanie. Cena leku to ok. 30-32 zł w zależności od apteki.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

Recenzje

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.