Sumamed recepta online

(2 opinie klienta)

Sumamed to antybiotyk zalecany w leczeniu infekcji ogólnych. Stosowany w leczeniu zapalenia dolnych i górnych dróg oddechowych, ostrego zapalenia ucha oraz infekcjach skóry. Wydawany na receptę. Dostępny w formie kapsułek oraz zawiesiny doustnej. Przeznaczony dla dzieci i dorosłych.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Jaki jest skład i działanie?

Głównym składnikiem aktywnym tego antybiotyku jest azytromycyna. Działa przeciwbakteryjnie i hamuje proces powstawania białek bakteryjnych. Powoduje to zatrzymanie ich rozmnażania i wyhamowanie choroby. Lek Sumamed występuję w kilku postaciach — tabletek, kapsułek oraz proszku i tabletek do sporządzenia zawiesiny. Substancje aktywne tego leku zalecane są w zwalczaniu takich chorób jak zapalenie górnych dróg oddechowych, zapalenie dolnych dróg oddechowych, zapalenie ucha. Stosuje się go też w leczeniu schorzeń skóry: liszajec, ropne zapalenie skóry, rumień wędrujący.

Dawkowanie leku

Dawkowanie leku jest dobierane przez lekarza. Antybiotykoterapia trwa na ogół od 3 do 5 dni. Jeśli objawy nie ustąpią, możliwe jest wydłużenie stosowania. Nie należy pomijać dawek, ani rezygnować z przyjmowaniu leku kiedy zaczną ustępować objawy. Aby uniknąć powikłań po chorobie, należy przejść cale leczenie. Zalecaną dawką jest 500 mg przyjmowane raz na dobę przez trzy dni. Możliwe jest także rozłożenie dawki całkowitej i rozbicie leczenia na 5 dni, wtedy zaczyna się od dawki 500 mg, a później przyjmuje się mniejszą 250 mg. W przypadku dzieci dawka jest dobierana na podstawie ich wagi i polecane podawanie zawiesiny doustnej.

Jakie są przeciwwskazania?

Nie należy stosować Sumamedu jeśli występuje nietolerancja któregokolwiek ze składników. Nie jest polecany dla osób z ciężką niewydolnością wątroby. Nie powinno się go stosować w czasie ciąży i karmienia piersią.

Jakie mogą być skutki uboczne?

W przypadku wystąpienie silnych reakcji alergicznych należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem. Zmiany na skórze w postaci pęcherzy wypełnionych płynem, krwawienie z warg, oczu oraz nosa mogą o nich świadczyć. W takim przypadku należy przestać stosowania preparatu. Wśród skutków ubocznych, jakie mogą odczuwać pacjenci, są bóle głowy, nudności, biegunka, wymioty, zmiana ilości białych krwinek. Do rzadziej występujących należą nadwrażliwość, obrzęk, zakażenia grzybicze i bakteryjne. Jeśli skutki uboczne nie będą ustępować albo będą się nasilać, konieczna jest konsultacja z lekarzem prowadzącym.

Gdzie można kupić lek?

Sumamed jest sprzedawany tylko na receptę. Lek jest refundowany. Można go kupić w każdej aptece. Lekarz może wystawić e-recepta online.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

2 komentarze dla Sumamed recepta online

 1. Marta Kowalewska (zweryfikowany)

  W końcu udało mi się znaleźć sposób na szybkie i wygodne załatwienie potrzebnej recepty, bez konieczności wychodzenia z domu. Dziękuję za tę usługę!

 2. Bartosz Kowalczyk (zweryfikowany)

  Otrzymanie recepty drogą elektroniczną to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które mają trudności z poruszaniem się lub mieszkają w trudno dostępnych miejscach. Polecam każdemu, kto chce zaoszczędzić czas i uniknąć stresu związanego z wizytą u lekarza.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.