Symbella recepta online

(1 opinia klienta)

Preparat Symbella to doustny środek antykoncepcyjny, który jest preparatem złożonym. W swoim składzie zawiera dwie substancje aktywne chlormadynon i entnyloestradiol. Lek jest dostępny na receptę, nie jest refundowany.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie leku

Za działanie leku odpowiadają substancje aktywne chlormadynon i entnyloestradiol. Z uwagi na to, że lek w swoim składzie zawiera dwa żeńskie hormony, jest zaliczany do złożonych leków antykoncepcyjnych. Ich działanie polega na hamowaniu owulacji, oraz zmianach we właściwościach śluzu.

Uniemożliwia to zagnieżdżenie się zarodka i migrowanie plemników. Warto pamiętać, że leki antykoncepcyjne stosowane doustnie nie chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Dla kogo jest ten lek?

Preparat Symbella jest przeznaczony dla kobiet, które chcą uniknąć zajścia w ciążę, lub jeśli istnieją ku temu przesłanki medyczne.

Dawkowanie leku

W przypadku stosowania leków antykoncepcyjnych bardzo ważne jest ich regularne przyjmowanie o stałych porach. Nie stosowanie się to tego oraz pomijanie dawek może mieć wpływ na działanie leku, oraz obniżać jego skuteczność. Jedno opakowanie leku zawiera 21 tabletek.

Tabletki należy rozpocząć w pierwszym dniu cyklu i kolejno przez 21 o tej samej porze je przyjmować. Potem należy zrobić 7 dni przerwy i po 8 dniach rozpocząć kolejny cykl 21 tabletek. W czasie przerwy powinno pojawić się krwawienie z odstawienia, niezależnie od niego, po 7 dniach przerwy należy rozpocząć kolejne opakowanie,

Przeciwwskazania do stosowania leku

Leku Symbella nie należy stosować jeśli występuje nadwrażliwość na jego składniki. Przeciwwskazaniami do jego stosowania są: choroby żylno-zakrzepowe lub ryzyko ich wystąpienia, jeśli po zabiegu chirurgicznym konieczne będzie dłuższe unieruchomienie, po zawale i udarze z ciężką cukrzycą, wysokie nadciśnienie, wirusowe zapalenie wątroby. Leku nie można przyjmować także, jeśli występuje krwawienie z pochwy o nieznanym pochodzeniu, u osób z ciężką depresją. Przed zastosowaniem leku należy dokładnie zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania.

Możliwe działania niepożądane

Podczas stosowania leku mogą pojawić się działania niepożądane. Jednak na ogół korzyści ze stosowania leku je przewyższają. Bardzo często są to nudności, upławy, bolesne miesiączkowanie, brak miesiączki, plamienie, ból głowy, ból piersi. Często: depresja, drażliwość, ból brzucha, zawroty głowy, migreny, zwiększenie masy ciała. Niezbyt często: ból brzucha, pigmentacja twarzy, brązowe plamy na twarzy, łysienie, suchość skóry. Rzadko: zapalenie spojówek, dyskomfort podczas noszenia soczewek, szum w uszach, wysokie ciśnienie tętnicze, pokrzywka, zapalenie skóry.

Gdzie można kupić lek?

Lek Symbella jest dostępny tylko na receptę. Należy pamiętać, żeby mieć ważną receptę pod koniec 7-dniowej przerwy w stosowaniu, aby zachować płynność przyjmowania leków. Lek nie jest refundowany.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

1 komentarz dla Symbella recepta online

 1. Magdalena Sikora (zweryfikowany)

  Pan Doktor udzielił mi wyczerpujących informacji na temat mojej diagnozy i zaplanowanego leczenia. Cenię jego empatię i kompetencje.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.