Telmabax recepta online

(1 opinia klienta)

Lek Telmabax jest stosowany w leczeniu nadciśnienia, zapobieganiu chorobom sercowo-naczyniowym. Za działanie leku odpowiada substancja czynna telmisartan. Lek jest dostępny na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie leku

Za działanie tego leku odpowiada jego substancja aktywna telmisartan. Jest to lek z grupy antagonistów receptora angiotensyny II. Angiotensyna II powoduje skurcz naczyń i uwalnianie aldosteronu, co prowadzi do zwiększenia ciśnienia. Substancja tego leku przeciwdziała tym efektom, przez co dochodzi do obniżenia ciśnienia. Zwiększa się też wydolność wysiłkowa, poprawia stan kliniczny pacjentów.

Kiedy stosować lek?

Lek Telmabax jest wskazany do stosowania w leczeniu samoistnego nadciśnienia tętniczego, w celu zmniejszenia częstości zachorowań z przyczyn sercowo-naczyniowych.

Przeciwwskazania do stosowania leku

Leku Telmabax nie należy stosować jeśli występuje nadwrażliwość na jego składniki. Lek nie jest przeznaczony dla osób poniżej 18 roku życia. Nie należy stosować leku jeśli u pacjenta występują ciężkie zaburzenia pracy wątroby, u pacjentów z zaburzeniami w odpływie żółci. Leku nie można stosować jeśli pacjent przyjmuje aliskiren. W czasie ciąży i karmienia piersią nie należy stosować żadnych leków bez konsultacji z lekarzem.

Dawkowanie leku

Należy przestrzegać dawkowania leku zaleconego przez lekarza. Samodzielne zwiększenie dawki nie sprawi, że efekty będą mocniejsze, a może prowadzić do groźnych działań niepożądanych. Nadciśnienie tętnicze: 40 mg raz na dobę, lekarz może zdecydować o zmianie dawki na 20-80 mg na dobę.

Efekty leczenia są na ogół widoczne po 4-8 tygodniach przyjmowania. W leczeniu zmniejszenia częstości zachorowań na choroby sercowo-naczyniowe: 80 mg raz na dobę, w czasie przyjmowania leku należy zostać pod kontrolą lekarza.

Gdzie można kupić lek?

Lek Telmabax jest dostępny w większości aptek, nie ma problemu z jego dostępnością. Lek jest wydawany na podstawie recepty. Jest refundowany.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

1 komentarz dla Telmabax recepta online

 1. Anna Grzesik (zweryfikowany)

  To było bardzo proste i szybkie. Wystarczyło wypełnić formularz online, a otrzymałam receptę kilka minut później

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.