Telmisartanum 123ratio recepta online

(1 opinia klienta)

Preparat Telmisartanum 123ratio jest przeznaczony do leczenia nadciśnienia samoistnego u osób dorosłych. Substancją czynną leku jest telmisartan. Lek jest dostępny tylko na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie leku

Za działanie leku Telmisartanum 123ratio odpowiada jego substancja aktywna telmisartan. Należy do grupy leków nazywanych antagonistami receptora angiotensyny II. W czasie działania leku blokowane jest działanie angiotensyny II, w efekcie czego naczynia krwionośne są rozszerzane i następuje obniżenie ciśnienia tętniczego.

Dawkowanie leku

Należy przestrzegać dawkowania leku zaleconego przez lekarza. Nie należy samodzielnie decydować o modyfikacji dawki. Na ogół stosowana dawka to jedna tabletka na dobę. Tabletki należy połykać w całości, popijając szklanką wody. Czas przyjmowania leku jest dobierany przez lekarza.

Kiedy nie stosować leku?

Leku Telmisartanum 123ratio nie można stosować jeśli występuje nadwrażliwość na jego składniki. Lek nie jest przeznaczony dla osób poniżej 18 roku życia. Należy poinformować lekarza o wszystkich schorzeniach i przyjmowanych lekach, ponieważ może to stanowić przeszkodę w stosowaniu leku lub interakcje z innymi lekami mogą prowadzić do mocnych działań niepożądanych.

Możliwe działania niepożądane

W czasie stosowania leku mogą pojawić się działania niepożądane. Jeśli nie będą ustępować i zaczną się nasilać, należy udać się do lekarza. Niezbyt często: Zakażenia układu moczowego, zakażenia górnych dróg oddechowych, zmniejszenie liczby krwinek czerwonych (niedokrwistość), duże stężenie potasu w osoczu, trudności z zasypianiem, obniżenie nastroju (depresja), omdlenia, uczucie wirowania, duszność, kaszel, ból brzucha, biegunka, dyskomfort w jamie brzusznej, wzdęcia, wymioty. Rzadko: posocznica, mała liczba płytek krwi, ciężkie reakcje alergiczne (reakcje anafilaktyczne), reakcje alergiczne, uczucie niepokoju, senność, zaburzenia widzenia, ból stawów. Bardzo rzadko: postępujące bliznowacenie pęcherzyków płucnych.

Gdzie można kupić lek?

Lek Telmisartanum 123ratio jest dostępny w większości aptek, można go kupić na podstawie ważnej recepty. Lek jest dostępny w opakowaniach po 28 tabletek, nie podlega refundacji.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

1 komentarz dla Telmisartanum 123ratio recepta online

 1. Ewa Dolezik (zweryfikowany)

  To świetne rozwiązanie dla osób, które chcą uniknąć długiego oczekiwania w kolejce do lekarza. Szybko, łatwo i wygodnie!

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.