Telmizek recepta online

(1 opinia klienta)

Telmizek to lek stosowany w leczeniu samoistnego nadciśnienia tętniczego. Podawany także w celu zmniejszenia częstości zachorowań z przyczyn sercowo-naczyniowych. Lek dostępny na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie leku

Za działanie preparatu odpowiada jego substancja aktywna telmisartan. Należy do grupy leków nazywanych antagonistami receptora angiotensyny II. W czasie działania leku blokowane jest działanie angiotensyny II. To z kolei prowadzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych i obniżenie ciśnienia tętniczego. Lek poprawia także codzienne funkcjonowanie pacjentów z niewydolnością serca.

Tabletki na nadciśnienie – dawkowanie

Należy przestrzegać dawkowania leku zaleconego przez lekarza. Dorośli: leczenie nadciśnienia tętniczego: 40 mg raz na dobę, lekarz może zmodyfikować dawkę do 20 mg lub 80 mg na dobę.

Po jakim czasie działa lek?

Lek Telmizek zaczyna działać ok. 3 godziny po przyjęciu. Pełne działanie leku na ogół pojawia się po 2-4 tyg. regularnego stosowania.

Kiedy nie stosować leku?

Preparatu nie można stosować jeśli występuje nadwrażliwość na jego składniki. Lek na nadciśnienie nie jest przeznaczony dla osób poniżej 18 roku życia. Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, także tych bez recepty. W czasie ciąży i karmienia piersią nie należy stosować żadnych leków bez konsultacji z lekarzem. Jednak nie zaleca się przyjmowania go w tym okresie.

Możliwe skutki uboczne

W czasie stosowania leku mogą pojawić się działania niepożądane. Należy jednak pamiętać, że na ogół korzyści ze stosowania leku je przewyższają. Niezbyt często: zakażenie układu moczowego, zakażenie górnych dróg oddechowych, hiperkaliemia, depresja, bezsenność, zawroty głowy, ból brzucha, kaszel, biegunka, wymioty, świąd. Rzadko: posocznica, małopłytkowość.

Opinie o leku

Należy pamiętać, że działanie leku zależy od wielu czynników. Lek ma opinie skutecznego preparatu.

Cena i dostępność leku

Lek jest dostępny w większości aptek, należy pamiętać, że jest dostępny na receptę. Cena leku to ok. 16 zł (za opakowanie 28 tabl. 40 mg) i ok. 32 zł za 28 tabl. 80 mg. Lek jest refundowany, podane ceny są ceną przed refundacją.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

1 komentarz dla Telmizek recepta online

 1. Magdalena Buchalik (zweryfikowany)

  To było bardzo proste i szybkie. Wystarczyło wypełnić formularz online, a otrzymałam receptę kilka minut później

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.