Tenox recepta online

(1 opinia klienta)

Lek Tenox jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego. Substancją czynną jest almodypina. Lek jest dostępny na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie leku

Za działanie leku odpowiada jego substancja aktywna almodypina. Należy do grupy leków nazywanych antagonistami wapnia. W czasie działanie leku blokowane są kanały wapniowe. Odpowiednie stężenie wapnia jest niezbędne do skurczy komórek mięśniowych. Substancja czynna zmniejsza napięcie ścian naczyń i rozszerza naczynia. Dochodzi do obniżenia ciśnienia. U chorych z dławicą piersiową, podczas stosowania leku zwiększa się możliwość wysiłku fizycznego

Kiedy nie stosować leku?

Leku Tenox nie należy stosować jeśli występuje nadwrażliwość na jego składniki. Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach i schorzeniach. W czasie ciąży i karmienia nie należy stosować żadnego leku bez konsultacji z lekarzem.

Dawkowanie leku

Należy przestrzegać dawkowania zaleconego przez lekarza. Jeśli pojawią się jakieś wątpliwości co do stosowania, należy skonsultować się z lekarzem. Dorośli: dawka początkowa to 5 mg raz na dobę. Lekarz może zdecydować o zwiększeniu dawki do 10 mg. Dzieci i młodzież od 6 do 17 roku życia: początkowo 2,5 mg na dobę, po 4 tyg lekarz może ją zmodyfikować do maksymalnie 5 mg.

Działania niepożądane

W czasie stosowania leku Tenox mogą pojawić się działania niepożądane. Często: bóle głowy, zawroty głowy, zmęczenie, osłabienie, kołatanie serca, zaczerwienienie twarzy, uderzenia gorąca, niestrawność, ból brzucha, obrzęk okolicy kostek. Niezbyt często: bezsenność, zaburzenia nastroju, depresja, złe samopoczucie, ból w klatce piersiowej, nasilenie dławicy piersiowej, uczucie mrowienia lub drętwienia, drżenia, omdlenia, zaburzenia smaku, zaburzenia widzenia. Rzadko: stan sp.latania, dezorientacja.

Bardzo rzadko: zapalenie wątroby, rozrost dziąseł, kaszel, obrzęk naczyniowo ruchowy (może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia), zwiększenie stężenie glukozy we krwi, zapalenie naczyń, małopłytkowość, zmniejszenie liczby krwinek, neuropatia obwodowa, zawał, zaburzenia rytmu serca.

Gdzie kupić lek?

Lek Tenox jest dostępny w opakowaniach 30 tabl 5 mg i 10 mg. Lek jest dostępny tylko na receptę, można go kupić w większości aptek. Podlega refundacji.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

1 komentarz dla Tenox recepta online

 1. Izabela Trendowicz (zweryfikowany)

  Dziękuję panu doktorowi za opiekę nad moim zdrowiem i za to, że zawsze mogę liczyć na fachowe porady i pomoc. To dzięki niemu czuję się bezpiecznie i zdrowo.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.