Ultracod recepta online

(1 opinia klienta)

Lek Ultracod to preparat złożony o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Substancjami czynnymi leku jest kodeina i paracetamol. Lek jest dostępny na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie leku

Za działanie leku odpowiadają jego substancje aktywne kodeina i paracetamol. Paracetamol ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Kodeina jest lekiem o silnym działaniu przeciwbólowym, jest to substancja, która należy do grupy opioidów. Lek ma dłuższe i silniejsze działanie niż inne leki przeciwbólowe, które są stosowane w monoterapii. Jest przeznaczony do stosowania doustnego.

Kiedy stosować lek?

Lek Ultracod jest przeznaczony do stosowania w leczeniu bólu o umiarkowanym i dużym nasileniu. Lek może być stosowany u dzieci i młodzieży od 12 do 18 roku życia jeśli poprzednia terapia przeciwbólowa nie przyniosła efektu. Należy przestrzegać zaleceń lekarza co do stosowania.

Dawkowanie leku

Nie należy samodzielnie modyfikować zalecanej dawki leku. Jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości co do jego stosowania, należy skonsultować się z lekarzem. Dorośli, dzieci i młodzież do 18 roku życia – 1-2 tabletki do 4 razy na dobę, nie należy przyjmować częściej niż co 6 godzin. Jednorazowe przyjmowanie 2 tabletek jest możliwe tylko w przypadku osób, których masa ciała jest większa niż 60 kg. Maksymalna dawka to 8 tabletek na dobę.

Kiedy nie stosować leku?

W przypadku każdego leku istnieją przeciwwskazania do jego stosowania. Leku Ultracod nie należy przyjmować, jeśli występuje nadwrażliwość na jego składniki. Leku nie można stosować u pacjentów z ostrą niewydolnością wątroby, zaburzeniami pracy wątroby, depresją ośrodka oddechowego, u chorych na astmę. Leku nie można także podawać osobom z urazami głowy, po operacji dróg żółciowych, z porażenną niewydolnością jelit. Leku nie należy przyjmować z preparatami z grupy MAO. W czasie ciąży i karmienia piersią nie należy stosować żadnych leków bez konsultacje z lekarzem. Nie należy przyjmować leku w I trymestrze ciąży, podczas karmienia.

Działania niepożądane

Podczas przyjmowania leku mogą pojawić się działania niepożądane. Mogą wystąpić takie jak: nudności, wymioty, zaparcia, suchość w jamie ustnej, zmęczenie, bóle głowy, zaburzenia snu, szumy uszne, obrzęk płuc, świąd, wysypka, pokrzywka, rumień.

Gdzie kupić lek?

Lek Ultracod jest dostępny w opakowaniach po 30 tabletek. Można go kupić w większości aptek, jest dostępny na receptę, nie jest refundowany.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

1 komentarz dla Ultracod recepta online

 1. Robert Michalski (zweryfikowany)

  Lekarz działał bardzo profesjonalnie i sprawnie. Pełne zadowolenie, polecam!

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.