Varenelle recepta online

(1 opinia klienta)

Lek Varanelle to tabletki antykoncepcyjne do stosowania doustnego. W swoim składzie zawiera substancje czynne drospirenon i etynyloestradiol. Lek jest dostępny tylko na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie leku

Za działanie leku odpowiadają substancje aktywne drospirenon i etynyloestradiol. Ich działanie polega na hamowaniu owulacji, oraz zmianach w endometrium. Wskutek tego uniemożliwienie jest zagnieżdżenie się zarodka, a zmiany we właściwościach śluzu uniemożliwiają migrację plemników. W efekcie tego hamowana jest możliwość zapłodnienia. Warto pamiętać, że antykoncepcyjne leki doustne nie chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Kiedy nie stosować leku?

Istnieją pewne przeciwwskazania co do stosowania tego leku. Nie należy go stosować jeśli występuje nadwrażliwość na jego składniki. Leku nie należy także przyjmować jeśli występuje ryzyko wystąpienia choroby żylno-zakrzepowej. Lek Varenelle jest przeznaczony dla kobiet w wieku rozrodczym. Lek nie należy przyjmować jeśli u pacjentki występują choroby takie jak: migreny z ogniskowymi objawami, ciężka lub ostra niewydolność nerek, choroby wątroby, obecne lub przebyte nowotwory, krwawienie z dróg rodnych o nieznanej przyczynie. Leku nie należy stosować w czasie ciąży, lub jeśli pacjentka podejrzewa ciążę.

Jak stosować lek?

Stosowanie leków antykoncepcyjnych wymaga przyjmowania go o stałej porze. Nie stosowanie się do tego i pomijanie dawek może nieć wpływ na skuteczność leku. Przyjmowanie leku należy rozpocząć w pierwszym dniu cyklu, czyli menstruacji. Najpierw należy przyjąć 21 tabletek różowych, jedną tabletkę codziennie o stałej porze, później należy przez 7 dni przyjmować tabletki w kolorze białym, które zawierają placebo. Kolejne opakowanie rozpoczyna się po skończeniu tego opakowania. Krwawienie z odstawienia najczęściej pojawia się po 2-3 dniach podczas przyjmowania tabletek z placebo.

Działania niepożądane

Podczas przyjmowania leku Varenelle mogą pojawić się działania niepożądane. Jeśli nie będą ustępować i zaczną się nasilać, należy skonsultować się z lekarzem. Podczas stosowania tego leku często są to: bóle głowy, zaburzenia nastroju, ból brzucha, krwawienia niezwiązane z menstruacją, powiększenie piersi, trądzik, zwiększenia masy ciała. Niezbyt często: depresja, nerwowość, zaburzenia snu, zawroty głowy, parestezja, zaburzenia widzenia, nadciśnienie, niedociśnienie, żylaki, zapalenie gardła, nudności, wymioty, biegunka, łysienie, świąd, wysypka. Rzadko: astma, niedosłuch, żylna choroba zakrzepowo-zatorowa, rumień.

Gdzie można kupić lek?

Lek Varenelle jest dostępny tylko na receptę. Należy pamiętać, żeby mieć kolejną receptę pod koniec opakowania, żeby zachować płynność przyjmowania leku. Lek nie jest refundowany.

 

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

1 komentarz dla Varenelle recepta online

 1. Paulina Sadowska (zweryfikowany)

  Konkretna, niezwłoczna pomoc, precyzyjne i jasne wskazówki. Wyrażam swoje zadowolenie z usług.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.