Venlectine recepta online

(1 opinia klienta)

Lek Venlectine to preparat o działaniu przeciwdepresyjnym, który należy do grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny. Lek jest dostępny jedynie na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie leku

Za działanie leku Venlectine odpowiada substancja aktywna wenlafaksyna. Jej działanie polega na nasileniu aktywności niektórych neuroprzekaźników znajdujących się w ośrodkowym układzie nerwowym. Substancja aktywna hamuje wychwyt zwrotny serotonimy i noradrenaliny, a dodatkowo wzmacnia przekazywany sygnał. Jest to lek o innej formule niż leki antydepresyjne. Nie powoduje takich działań niepożądanych jak działanie cholinergeniczne, uspokajające, czy reakcje ze strony układu sercowo-naczyniowego. Lek Venlectine nie hamuje aktywności składników leków MAO.

Kiedy stosować lek?

Lek Venlectine jest wskazany do stosowania w leczeniu epizodów dużej depresji, w zapobieganiu nawrotom epizodów dużej depresji, w leczeniu zaburzeń lękowych, fobii społecznej, lęku napadowego.

Dawkowanie leku

Należy przestrzegać zaleconej przez lekarza dawki, nie należy jej samodzielnie modyfikować. Jeśli pojawią się wątpliwości co do stosowania leku, należy skonsultować się z lekarzem. Dawkowanie u osób dorosłych: w leczeniu depresji początkowa dawka to 75 mg raz na dobę, lekarz może ją zwiększać po min. 2 tygodniach do dawki maksymalnej 375 mg na dobę. Przyjmowanie leku powinno potrwać kilka miesięcy, czas leczenia zależy od indywidualnego stanu pacjenta.

Zaburzenia lękowe: początkowa dawka 75 mg raz na dobę, możliwe stopniowe zwiększanie dawki do 225 mg na dobę. Fobia społeczna: 75 mg raz na dobę, możliwe stopniowe zwiększenie do 225 mg na dobę. Lęk napadowy: 37,5 mg raz na dobę przez 7 dni. Potem możliwe zwiększenie do 75 mg na dobę, maksymalnie można przyjąć 225 mg na dobę.

Działania niepożądane

Podczas stosowania leku mogą pojawić się działania niepożądane. Jednak na ogół korzyści z przyjmowania leku je przewyższają. Podczas przyjmowania tego leku bardzo często są to objawy takie jak; suchość w jamie ustnej, ból głowy, zawroty głowy, pocenie się. Często: zwiększenie stężenia cholesterolu we krwi, zmniejszenie masy ciała, zmniejszony apetyt, niezwykłe sny, zmniejszenie libido, bezsenność, drżenia. Niezbyt często: krwawienia z układu pokarmowego, zwiększenie masy ciała, apatia, omamy, zaburzenia koordynacji, zaburzenia smaku.

Dostępność leku

Lek Venlectine można dostać w większości aptek. Jest dostępny tylko na receptę. Lek jest dostępny w opakowaniach o różnej dawce preparatu. Lek jest refundowany.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

1 komentarz dla Venlectine recepta online

 1. Patryk Łukasik (zweryfikowany)

  Jako osoba starsza, doceniam wygodę zdalnej konsultacji lekarskiej. Nie muszę się już długo przemieszczać do przychodni, wystarczy mi komputer i internet. Lekarz udzielił mi profesjonalnej porady i wystawił receptę, która była dostępna online.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.