Vibin recepta online

(1 opinia klienta)

Vibin to lek antykoncepcyjny przeznaczony dla kobiet, które nie chcą zajść w ciążę lub istnieją ku temu powody natury medycznej. Przed dobraniem kuracji antykoncepcyjnej warto wykonać szereg badań, aby jak najlepiej je dopasować. W czasie przyjmowania tabletek zaleca się kontrolne wizyty u ginekologa.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie leku

Doustne tabletki Vibin to złożony lek antykoncepcyjny. W opakowaniu znajduje się 28 tabletek – 21 z nich zawiera substancję czynną dropirenon (3 mg) oraz etynyloestradiol (0,03 mg). Pozostałe 7 tabletek to tak zwane placebo. Zadaniem leku jest hamowanie owulacji oraz zapobieganie zajścia w ciąże. Preparat Vibin jest także przepisywany w celach medycznych.

Dla kogo jest ten lek?

Lista przeciwwskazań do przyjmowania leku antykoncepcyjna jest dość długa, dlatego warto poinformować lekarza o schorzeniach, przebytych chorobach, a także przyjmowanych lekach. Leku Vibin nie można stosować w przypadku leczonej choroby żylno-zakrzepowej, przebytej choroby zatorowej, a także medycznych przesłanek do możliwości ich wystąpienia. Leku nie mogą także przyjmować osoby w grupie ryzyka zawałem, przy chorobach naczyń mózgowych. Podobnie przy niewydolności wątroby i nerek. Nie poleca się także stosowania leku Vibin u kobiet z mocnymi migrenami oraz w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku.

Dawkowanie i przyjmowanie leku

Na blistrze z tabletkami jest zaznaczona odpowiednia kolejność, której należy przestrzegać. Tabletki przyjmuje się raz na dobę, najlepiej o tej samej porze. Nie należy pomijać dawki, może się to wiązać z nieskutecznym działaniem leku. Rozpoczęcie kuracji jest zależne od tego, czy kobieta stosowała bezpośrednio wcześniej inne leki. Jeśli w poprzednim miesiącu nie były stosowane przyjmowanie tabletek, rozpoczyna się 1 dnia cyklu, czyli w pierwszym dniu menstruacji. W ciągu przyjmowania tabletek mniej więcej po 2-3 dniach przyjmowania placebo pojawi się krwawienie. W przypadku pominięcia dawki należy ją jak najszybciej przyjąć. W razie wątpliwości lub przy pominięciu kilku dawek zaleca się kontakt z lekarzem.

Działania niepożądane

Do najczęściej pojawiających się skutków ubocznych należą takie jak bóle brzucha, ból głowy, problemy skórne (trądzik), zwiększona wrażliwość i ból piersi, przybieranie na wadze. Do rzadziej występujących zalicza się depresje, zaburzenia snu, zwiększona drażliwość, wymioty, ryzyko wystąpienia zatoru. Jeśli mimo stosowania leku kobieta zajdzie w ciąże, zaleca się naj najszybsze przerwanie kuracji antykoncepcyjnej.

Gdzie można kupić lek – e-recepta?

Lek jest dostępny w aptekach w opakowaniach zawierających 28 lub 84 tabletki. Nie ma problemów z jego dostępnością. Preparat jest sprzedawany na receptę, nie jest refundowany.

 

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

1 komentarz dla Vibin recepta online

 1. Renata Głowacka (zweryfikowany)

  Bardzo cieszę się, że mogłam skorzystać z usług Pana Doktora.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.