Vines recepta online

(1 opinia klienta)

Lek Vines to preparat antykoncepcyjny w postaci tabletek. Substancją czynną leku jest gestoden i etynyloestradiol. Lek nie podlega refundacji, jest dostępny na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie

Lek Vines to złożony lek antykoncepcyjny. Zawiera dwie substancje aktywne — gestoden i etynyloestradiol. Ich działanie polega na hamowaniu owulacji oraz zmianach w endometrium, które utrudniają zagnieżdżenie się zarodka. Lek jest stosowany przez kobiety, w celu zapobiegania zajścia w ciąże, lub jeśli istnieją ku temu medyczne przesłanki.

Dawkowanie leku

W przypadku środków antykoncepcyjnych bardzo ważne jest ich regularne stosowanie. Tabletki należy przyjmować o stałych porach. Przyjmowanie leku zaczyna się w pierwszym dniu cyklu (menstruacji). Najpierw należy przyjmować żółte tabletki, które zawierają substancje czynne. Kolejność przyjmowania dla ułatwienia jest oznaczona na każdym blistrze preparatu. Po 4 tabletkach należy przyjąć kolejno 4 zielone tabletki z placebo. W tym czasie pojawi się krwawienie z odstawienia. Kolejny cykle tabletek należy rozpocząć po skończeniu opakowania. Jeśli krwawienie jeszcze nie ustąpi, także należy przyjmować kolejne tabletki. W przypadku pominięcia dawki należy jak najszybciej ją przyjąć. Warto także stosować dodatkową antykoncepcję. Tabletki antykoncepcyjne Vines nie chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Przeciwwskazania

Przyjmowanie leków antykoncepcyjnych powinno być poprzedzone, wywiadem lekarskim i badaniami. Leku nie można przyjmować jeśli występuje nadwrażliwość na składniki. Leku nie można także przyjmować jeśli u pacjentki występują problemy żylno-zatorowe. Należy poinformować lekarza o przyjmowanych lekach.

Skutki uboczne

W przypadku leku Vines mogą pojawić się skutki uboczne. Jeśli nie będą ustępować i będą się nasilać, należy skonsultować się z lekarzem. Najczęściej występują takie jak: zapalenie pochwy, wahania nastroju, zaburzenia libido, bóle głowy, depresja, uczucie niepokoju. Mogą pojawiać się też: zaburzenia miesiączkowania, bolesne miesiączki, trądzik, obrzęk, zatrzymanie wody w organizmie.

Gdzie kupić lek?

Lek antykoncepcyjny Vines jest dostępny tylko na receptę. Dostępny jest w większości aptek, lek nie podlega refundacji.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

1 komentarz dla Vines recepta online

 1. Aleksandra Szczepańska (zweryfikowany)

  Pan Doktor jest lekarzem, który zawsze stawia dobro pacjenta na pierwszym miejscu. Jestem mu wdzięczna za jego zaangażowanie i troskę o moje zdrowie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.