Vixpo recepta online

(1 opinia klienta)

Lek Vixpo to dwuskładnikowy antykoncepcyjny lek. Jest stosowany przez kobiety, które chcą zapobiegać zajściu w ciążę lub kiedy istnieją ku temu medyczne przesłanki. Lek jest dostępny na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działania

Tabletki Vixpo mają dwie substancje aktywne — drospirenon i etynyloestriadiol. Lek należy do preparatów jednofazowych, co oznacza, że każda tabletka zawiera tyle samo składników. Działanie leku polega na hamowaniu owulacji i zmianach w endometrium. Uniemożliwiają zagnieżdżenie się zarodka, a poprzez zmiany śluzu uniemożliwiona jest migracja plemników. Lek jest stosowany przez kobiety, które nie chcą zajść w ciąże, lub jeśli istnieją medyczne przesłanki.

Dawkowanie leku

Lek należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku leków antykoncepcyjnych należy je przyjmować o stałej porze. Lek Vixpo składa się z 24 tabletek z substancjami czynnymi i 4 z tzw. Placebo. Przyjmowanie tabletek rozpoczyna się w pierwszym dniu cyklu. W pierwszej kolejności przyjmuje się różowe tabletki przez 24 dni. Potem 4 dni przyjmuje się białe z placebo. W tym czasie pojawi się krwawienie z odstawienia. Nawet jeśli się nie pojawi, lub jeszcze nie ustąpi, należy zacząć kolejne opakowanie leku od razu po skończeniu poprzedniego. W przypadku pominięcia dawki należy ją jak najszybciej przyjąć, jednak może to mieć wpływ na skuteczność leku.

Kiedy nie stosować leku?

Leku Vixpo nie należy stosować, jeśli u kobiety występuje nadwrażliwość na składniki. Leku nie stosować jeśli u pacjentki występują problemy żylno-zatorowe. Nie należy stosować u osób z migreną z aurą. Należy poinformować lekarza o wszystkich schorzeniach i przyjmowanych lekach.

Działania niepożądane

W przypadku leku Vixpo często pojawiają się takie działania niepożądane jak: bóle głowy, zmiany nastroju, nudności, ból głowy, tkliwość piersi, zaburzenia miesiączkowania, brak miesiączki. Niezbyt często obserwowane są: nerwowość, zaburzenia snu, wymioty, biegunka, ból brzucha, wysypka, świąd, trądzik.

Gdzie kupić lek?

Preparat Vixpo jest dostępny w większości aptek. Można go kupić na receptę. Lek nie podlega refundacji.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

1 komentarz dla Vixpo recepta online

 1. Danuta Czarnecka (zweryfikowany)

  Dzięki Panu Doktorowi odzyskałam pełnię zdrowia i jakości życia.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.