Yasmin recepta online

Yasmin to lek antykoncepcyjny, który jest stosowany przed kobiety, które chcą uniknąć zajścia w ciążę, lub jeśli istnieją ku temu przesłanki medyczne. Preparat jest dostępny w formie tabletek doustnych.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie

Lek Yasmin to lek antykoncepcyjny w formie tabletek. Zawiera substancje czynne — etynoestradiol i drospirenon. Jest to lek jednofazowy, co oznacza, że ilość hormonów w tabletkach jest taka sama. Działanie tych substancji polega na hamowaniu owulacji, zmianach w endometrium, które uniemożliwiają zagnieżdżenie się zarodka. Dodatkowo zachodzą zmiany we właściwościach śluzu, które utrudniają migrację plemników. Preparat jest bardzo szybko wchłaniany.

Przeciwstawiania

Leku Yasmin nie można stosować w przypadku nadwrażliwości na jego składniki. Leku nie mogą stosować osoby, u których występują problemy z krzepliwością krwi, w występowaniu żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej. Leku nie należy podawać osobom, które z uwagi na zabieg operacyjny są unieruchomione na długi czas. Lek nie jest przeznaczony dla pacjentek z chorobami naczyniowymi mózgu, migreną z aurą, ciężką i ostrą niewydolnością nerek.

Stosowanie

W przypadku stosowanie tabletek antykoncepcyjnych bardzo ważne jest przyjmowanie preparatu o stałych porach. Tabletki przyjmuje się przez 21 dni, a pierwszą należy przyjąć w pierwszym dniu cyklu, czyli menstruacji. Potem następuje 7 dni przerwy, w tym czasie pojawi się krwawienie z odstawienia. Kolejne opakowanie należy rozpocząć po 7 dniach przerwy.

Działania niepożądane

W przypadku stosowania każdego leku mogą pojawić się działania niepożądane. Często pojawiają się takie jak: nudności, bóle brzucha, migrena, zwiększenia masy ciała, bóle głowy, zmiany nastroju, wydzielina z pochwy. Rzadziej: wymioty, biegunka, nadciśnienie, świąd, wysypka.

Gdzie kupić lek?

Preparat Yasmin jest dostępny na receptę. Lek można kupić w większości aptek, nie podlega refundacji.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

Recenzje

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.