Drosfemine recepta online

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Zastosowanie i Działanie Drosfemine

Drosfemine, zawierający substancje czynne Ethinylestradiolum i Drospirenonum, jest innowacyjnym lekiem antykoncepcyjnym. Działa poprzez zapobieganie owulacji, zmianę śluzu szyjkowego i zmniejszenie grubości błony śluzowej macicy, co utrudnia zapłodnienie jaja i implantację zarodka.

Jak Stosować Drosfemine? Dawkowanie i Instrukcja

Drosfemine powinien być stosowany zgodnie z zaleceniami lekarza. Zaleca się przyjmowanie jednej tabletki dziennie przez 21 dni, po czym należy zrobić 7-dniową przerwę. Tabletka powinna być przyjmowana o tej samej porze każdego dnia, aby zminimalizować ryzyko niepożądanej ciąży.

Drosfemine dla Kobiet w Każdym Wieku

Drosfemine jest odpowiedni dla kobiet w różnym wieku, poszukujących skutecznej i reversyjnej metody antykoncepcji. Jest to lek zalecany dla kobiet, które prowadzą regularne życie seksualne i pragną zapobiegać nieplanowanej ciąży. Drosfemine jest również używany do leczenia objawów takich jak bolesne miesiączki czy trądzik.

Przeciwwskazania i Ostrzeżenia

Przeciwwskazania do stosowania Drosfemine obejmują uczulenie na którąkolwiek substancję czynną, ciążę, choroby wątroby, niewydolność nerek, nieleczony podwyższony poziom cholesterolu oraz istniejące lub przebyte zakrzepy krwi. Ostrzeżenia obejmują możliwość wystąpienia zakrzepów krwi, udarów, zawałów serca i raka piersi.

Możliwe Działania Niepożądane

Możliwe działania niepożądane Drosfemine obejmują nudności, wymioty, ból brzucha, ból głowy, zmęczenie, wahania nastroju, ból i powiększenie piersi oraz zmiany masy ciała. W przypadku wystąpienia poważnych działań niepożądanych, takich jak zakrzepy krwi, trudności w oddychaniu, bóle w klatce piersiowej, trzeba niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Skład i Opakowanie Drosfemine

Drosfemine dostępny jest w opakowaniach po 28 tabletek powlekanych. Każde opakowanie zawiera 24 różowe tabletki z substancjami czynnymi oraz 4 białe tabletki placebo. Producentem leku jest Sun-Farm, a produkt dostępny jest wyłącznie na receptę.

Jak Przechowywać Drosfemine?

Przechowuj Drosfemine w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C, z dala od światła i wilgoci. Nie używaj leku po upływie terminu ważności.

Często Zadawane Pytania o Drosfemine

 1. Czy Drosfemine jest bezpieczny?
  Drosfemine jest uważany za bezpieczny dla większości kobiet, jednak przed rozpoczęciem kuracji zaleca się konsultację z lekarzem, który oceni, czy lek jest odpowiedni w danym przypadku.
 2. Czy mogę palić papierosy podczas przyjmowania Drosfemine?
  Palenie tytoniu zwiększa ryzyko poważnych działań niepożądanych, dlatego zaleca się rzucenie palenia przed rozpoczęciem terapii Drosfemine.
 3. Czy mogę spożywać alkohol podczas przyjmowania Drosfemine?
  Spożywanie alkoholu w umiarkowanych ilościach nie wpływa na skuteczność Drosfemine, jednak nadmierne spożycie alkoholu może zwiększyć ryzyko działań niepożądanych.
 4. Czy Drosfemine wpływa na masę ciała?
  Niektóre kobiety zgłaszają zmiany masy ciała podczas stosowania środków antykoncepcyjnych, jednak nie ma jednoznacznych dowodów naukowych wskazujących na bezpośredni związek między stosowaniem Drosfemine a przyrostem masy ciała.
 5. Czy mogę używać Drosfemine podczas karmienia piersią?
  Stosowanie Drosfemine podczas karmienia piersią nie jest zalecane, ze względu na możliwość wpływu substancji czynnej leku na ilość i jakość mleka matki. Proszę skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania Drosfemine w okresie karmienia piersią.
 6. Jak szybko Drosfemine zaczyna działać?
  Jeśli zaczniesz przyjmować Drosfemine w pierwszym dniu menstruacji, antykoncepcyjne działanie leku rozpoczyna się natychmiast. Jeśli zaczniesz przyjmować lek w innym dniu cyklu, konieczne jest użycie dodatkowej metody antykoncepcji (np. prezerwatywy) przez pierwsze 7 dni.
 7. Czy mogę zacząć kolejne opakowanie Drosfemine bez robienia przerwy?
  Tak, możesz zacząć kolejne opakowanie Drosfemine bez robienia 7-dniowej przerwy, jednak może to wpłynąć na Twój cykl miesiączkowy i może wystąpić krwawienie międzymiesiączkowe.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

Recenzje

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.