Hastina recepta online

Lek Hastina to doustny preparat antykoncepcyjny, który w swoim składzie zawiera dwie substancje aktywne. Tabletki antykoncepcyjne Hastina są dostępne na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Dla kogo jest ten lek?

Lek Hastina jest przeznaczony dla kobiet, które chcą uniknąć zajścia w ciążę lub jeśli istnieją ku temu przesłanki medyczne.

Skład i działanie leku

Tabletki w swoim składzie zawierają dwie substancje aktywne – drospirenon i etynyloestradiol. Lek w czasie działania hamuje owulację, a także poprzez zmiany w gęstości śluzu utrudnia migrację plemników. Przez to nie może dojść do zapłodnienia. Warto pamiętać, że doustne tabletki antykoncepcyjne nie chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Dawkowanie leku

W przypadku leku Hastina forte 21 należy przyjmować codziennie o stałej porze 1 tabletkę. Pierwszą należy przyjąć w pierwszym dniu cyklu. Po przyjęciu ostatniej tabletki Hastina Forte z blistra należy zrobić 7 dni przerwy. W tym czasie na ogół pojawia się krwawienie z odstawienia. Po 7 dniach przerwy należy rozpocząć kolejne opakowanie. W przypadku preparatu Hastina 21 7 i 24 4 tabletki antykoncepcyjne przyjmuje się w sposób ciągły, a krwawienie pojawi się po ok. 2-3 dniach przyjmowania tabletek placebo.

Kiedy nie stosować leku Hastina Forte?

Leku nie należy przyjmować jeśli występuje nadwrażliwość na jego składniki. Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach i schorzeniach. Leku nie należy przyjmować, jeśli u pacjentki występują problemy z krzepliwością krwi i ryzyko wystąpienia choroby żylno-zakrzepowej. Dobór tabletek antykoncepcyjnych powinien być poprzedzony wywiadem lekarskim i badaniami.

Możliwe działania niepożądane

W czasie stosowania leku mogą pojawić się działania niepożądane. Jeśli nie będą ustępować i zaczną się nasilać, należy skonsultować się z lekarzem. W czasie stosowania tego leku są to często: wahania nastroju, obniżenie nastroju, ból głowy, ból brzucha, trądzik, ból piersi, zwiększenie masy ciała. Niezbyt często: kandydoza, opryszczka, reakcje alergiczne, zwiększenie apetytu, depresja, nerwowość, zaburzenia snu, zaburzenia rytmu serca, zwiększenie masy ciała. Rzadko: astma, problemy ze słuchem, zablokowanie naczynia krwionośnego przez skrzep powstały w innej części ciała, rumień guzowaty, wielopostaciowy, skrzepy w żyle lub tętnicy, zawał, udar.

Cena leku i dostępne warianty

Lek jest dostępny w kilku wariantach – Hastina Forte 21, Hastina 21 7, Hastina 24 4. Cena leku jest zależna od wariantu i jest ok. 25 zł. Tabletki antykoncepcyjne są dostępny tylko na receptę, nie są refundowane.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

Recenzje

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.