Ovulastan recepta online

Lek Ovulastan to lek antykoncepcyjny, który w swoim składzie zawiera dwie substancje aktywne. Lek jest przeznaczony dla kobiet, które chcą uniknąć zajścia w ciąże lub istnieją ku temu przesłanki medyczne. Dostępny na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie leku

Lek Ovulastan zawiera dwie substancje aktywne dezogestrel i etynyloestradiol. Działanie leku polega na hamowaniu rozwoju i uwalniania komórki jajowej, zagęszczaniu wydzieliny szyjki macicy. Poprzez to uniemożliwiona jest migracja plemników. Leki doustne, które są stosowane jako preparaty antykoncepcyjne, nie chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Kiedy nie stosować leku?

Leku Ovulastan nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na jego składniki. Leku nie należy stosować jeśli występuje ryzyko wystąpienia choroby żylno-zakrzepowej, jeśli pacjentka będzie unieruchomiona po zabiegu chirurgicznym, u kobiet po zawale, udarze, choroba wątroby, rak piersi, rak narządów płciowych, zapalenie trzustki, krwawienie z pochwy o nieznanej przyczynie.

Dawkowanie leku

Opakowanie leku zawiera 21 tabletek, a o prawidłowym przyjmowaniu pomagają oznaczenia na blistrze. Pierwszą tabletkę należy przyjąć w pierwszym dniu cyklu. Należy je przyjmować codziennie, o tej samej porze. Tabletki należy przyjmować przez 21 dni. Potem należy zrobić 7 dni przerwy. Po ok. 2-3 dniach pojawi się krwawienie z odstawienia. Jeśli krwawienie będzie jeszcze trwało, lub w ogóle nie wystąpi, należy po 7 dniach przerwy i tak rozpocząć kolejne opakowanie. W przypadku pominięcia dawki należy zapoznać się z postępowaniem, które jest opisane w ulotce dołączonej do opakowania.

Działania niepożądane

W czasie przyjmowania leku mogą pojawić się działania niepożądane. Jednak należy pamiętać, że korzyści z przyjmowania leku na ogół je przewyższają. Często są to działania takie jak: depresja, zmiana nastroju, zawroty głowy, nerwowość, nudności, trądzik, ból piersi, wzrost masy ciała. Niezbyt często: pogorszenie słuchu, powiększenie piersi, zmniejszenie libido migrena, wymioty, wysypka, pokrzywka. Rzadko: kandydoza pochwy, zwiększenie libido, nietolerancja soczewek kontaktowych, utrata włosów, świąd.

Gdzie można kupić lek?

Lek Ovulastan jest dostępny w większości aptek, można go kupić tylko na receptę. Lek nie podlega refundacji.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

Recenzje

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.