Przygotowanie do teleporady

Przygotowanie do teleporady – dokumenty:

Poza standardowymi danymi niezbędnymi do weryfikacji tożsamości pacjenta i wystawienia recepty, czy zwolnienia (imię, nazwisko, nr PESEL, numer telefonu, pełny adres z kodem pocztowym) przygotowanie do teleporady powinno zacząć się od sporządzenia listy dotychczas przyjmowanych leków, chorób przewlekłych. Ponadto powinno się naszykować dokumentację medyczną. Wypisy ze szpitali i zaświadczenia z poradni można lekarzowi przesłać drogą elektroniczną, zostaną dołączone do dokumentacji pacjenta.

W przygotowaniu do teleporady weź pod uwagę miejsce, w którym będziesz rozmawiać

W trakcie porady pacjent powinien przebywać w ustronnym miejscu, w którym może komfortowo rozmawiać z lekarzem, bez obecności osób trzecich. Badanie rozpoczyna weryfikacja tożsamości pacjenta, następnie zbierany jest wywiad. W przypadku dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego ważne jest zwrócenie uwagi na tzw. objawy alarmowe: dysfagia (zaburzenia połykania, bolesne połykanie), przewlekające się wymioty, cechy krwawienia z przewodu pokarmowego (fusowate wymioty, smoliste stolce, niedokrwistość), biegunka w nocy, ból budzący w nocy, zapalenie stawów (ból, obrzęk, zaczerwienienie, upośledzenie ruchów), zmiany okołoodbytowe (szczelina odbytu, przetoki okołoodbytowe, ropień w tej okolicy), niezamierzony spadek masy ciała, gorączka o nieustalonej przyczynie, dodatni wywiad rodzinny w kierunku nieswoistych zapaleń jelit (wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego-Crohna), celiakii, choroby wrzodowej oraz nowotworów.

Na podstawie powyższych danych lekarz może zaproponować leczenie, lub uznać że dany przypadek wymaga bezpośredniego kontaktu pacjenta z lekarzem i takie rozwiązanie zasugerować pacjentowi.

lek. Jan Krajewski

https://www.e-medycy.pl/umow-wizyte-online/

 

e-medycy logo

Dane teleadresowe

  • Internetowe Centrum Medyczne
    ul. Telefoniczna 23H/7
    91-728 Łódź

  • NIP: 6182135423
  • Godziny otwarcia: 24/7
  • Tel.: 601 580 426
  • Tel.: 793 164 564
  • E-mail: kontakt@e-medycy.pl

Copyright © 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: einkubator.com