Yasminelle recepta online

Yasminelle to lek antykoncepcyjny, który jest stosowany przez kobiety w celu uniknięcia zajścia w ciążę lub jeśli istnieją ku temu medyczne przesłanki. Lek jest dostępny na receptę, nie jest refundowany.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie

Lek Yasminelle zawiera substancje czynne drospirenon i etynyloestradiol. Ich działanie polega na hamowaniu owulacji oraz zmianach w endometrium. Zmiany właściwości śluzu mają za zadanie uniemożliwianie zagnieżdżenia się zarodka i migracji plemników. Jest to preparat tzw. Jednofazowy, co oznacza, że każda tabletka zawiera taką samą ilość składników czynnych.

Dla kogo jest ten lek?

Lek Yasminelle jest przeznaczony dla kobiet, które chcą uniknąć zajścia w ciążę, lub kiedy istnieją ku temu medyczne przesłanki. Należy pamiętać, że stosowanie antykoncepcji w tabletkach nie chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Stosowanie leku

W przypadku stosowanie leków antykoncepcyjnych regularne przyjmowanie tabletek może mieć wpływ na działanie. Nie należy pomijać czy samodzielnie modyfikować dawek. Lek należy przyjmować o stałych porach. Przyjmowanie leku rozpoczyna się w pierwszy dzień cyklu. Po przyjęciu 21 tabletek należy zrobić 7 dni przerwy. W tym czasie pojawi się krwawienie z odstawienia. Po 7 dniach przerwy należy kontynuować kurację. Jeśli w tym czasie krwawienie nie ustąpi lub jeszcze się nie pojawi, także należy rozpocząć kolejne opakowanie.

Kiedy nie stosować leku?

Leku nie mogą stosować pacjentki, u których występuje nadwrażliwość na substancje. Lek nie jest przeznaczony dla kobiet, z problemami z krzepnięciem krwi, z chorobą żylny-zatorową lub jeśli występuje ryzyko jej wystąpienia. Leku nie powinny przyjmować: kobiety z migreną, z ostrą niewydolnością nerek lub wątroby, po nowotworach.

Działania niepożądane

Przyjmowanie każdego leku może wywołać działania niepożądane. Należy jednak pamiętać, że na ogół korzyści z przyjmowania preparatu je przewyższają. W przypadku tego leku często pojawiają się takie dolegliwości jak: bóle głowy, bóle brzucha, zwiększenie masy ciała, zaburzenia miesiączkowania. Niezbyt często: zakażenie wirusem opryszczki, wymioty, biegunka, zaparcia, migrena, zmniejszenie libido.

Gdzie można kupić lek?

Lek Yasminelle jest dostępny w większości aptek. Jedno opakowanie zawiera 21 tabletek. Lek jest dostępny na receptę, nie podlega refundacji.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

Recenzje

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.