Contraseton recepta online

(1 opinia klienta)

Lek Contraseton to preparat antykoncepcyjny w formie systemu terapeutycznego, przeznaczonego do umieszczenia w pochwie. Lek jest dostępny tylko na podstawie recepty. Nie jest refundowany.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie leku

Za działanie leku odpowiadają zawarte w nim substancje czynne – etonogestrel i etynyloestradiol. Lek jest przeznaczony do stosowania dopochwowego, a w czasie jego działania następuje powolne uwalnianie substancji. Z uwagi na dwie substancje czynne lek jest zaliczany do złożonych leków antykoncepcyjnych.

Dla kogo jest ten lek?

Lek Contraseton jest przeznaczony dla kobiet, które chcą uniknąć zajścia w ciążę lub jeśli istnieją ku temu przesłanki medyczne.

Jak stosować Contraseton?

System dopochwowy jest przeznaczony do samodzielnego aplikowania. Lekarz udzieli informacji, o tym jak należy go prawidłowo zaaplikować. System powinien zostać założony w pierwszym dniu cyklu. Należy sprawdzać, czy nie przesunął się, zwłaszcza po stosunku płciowym. System powinien być w pochwie 3 tygodnie, po tym czasie należy zrobić tydzień przerwy. Po tygodniu przerwy należy rozpocząć kolejne opakowanie.

Ważne

Przed założeniem systemu należy sprawdzić jego termin ważności. Należy dokładnie umyć ręce. Nie należy wrzucać zużytego systemu do toalety.

Kiedy nie stosować leku?

Leku Contraseton nie należy stosować jeśli występuje nadwrażliwość na jego składniki. Leku nie należy stosować jeśli występuje ryzyko choroby żylno-zakrzepowej, jeśli pacjentka ma zaburzenia wpływające na krzepliwość krwi. Przeciwwskazaniami do stosowania są też: długotrwałe unieruchomienie pacjentki po zabiegu, po udarze, zawale, w przypadku występowania dławicy piersiowej. Nie można stosować leku także u kobiet chorujących na migreny. Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, w tym tych bez recepty.

Możliwe działania niepożądane

Podczas stosowania tego leku mogą pojawić się działania niepożądane. Jeśli pojawią się działania niepożądane, które mogą świadczyć o reakcji nadwrażliwości, należy jak najszybciej przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem. Są to: obrzęk naczyniowo-ruchowy, trudności w przełykaniu, utrudnione oddychanie. Działania niepożądane, jakie występują rzadko: zakrzepy krwi w żyle lub tętnicy, zawał, udar, nieudar, wypływanie wydzieliny z piersi.

Gdzie można kupić lek?

Lek Contraseton jest dostępny tylko na receptę. Można go kupić w prawie każdej aptece. Nie podlega refundacji.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

1 komentarz dla Contraseton recepta online

 1. Natalia Kowalewska (zweryfikowany)

  Dziękuję Panu Doktorowi za jego empatyczną postawę i wsparcie, które otrzymałam podczas trudnego okresu mojego leczenia. Jego ludzkie podejście naprawdę mi pomogło.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.