Klindacin T recepta online

Klindacin T to lek w formie żelu, który jest rekomendowany w leczeniu trądziku. Ten preparat jest przeznaczony do stosowania miejscowego, jest dostępny na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie

Lek Klindacin T w formie żelu zawiera substancję czynną — klindamycynę, która należy do grupy antybiotyków i jest półsyntetyczną pochodną naturalnego antybiotyku. Jej działanie polega na blokowaniu bakterii, przez co niemożliwe jest jej namnażanie. Jest to lek o działaniu bakteriostatycznym. Lek jest przeznaczony do stosowania miejscowego w leczeniu trądziku pospolitego.

Kiedy zachować ostrożność?

Leku nie należy stosować, jeśli występuje nadwrażliwość na jego składniki. Należy poinformować lekarza o wszystkich chorobach i przyjmowanych lekach. W przypadku Klindacinu T należy obserwować zmiany skórne, jeśli pojawią się objawy nadwrażliwości, lekarz może rekomendować zaprzestanie stosowania. Stosowanie każdego antybiotyku, także w formie żelu nie jest wskazane przez dłuższy okres. Należy przestrzegać stosowania zaleconego przez lekarza. Preparat nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 12 roku życia.

Dawkowanie preparatu

Ten żel należy stosować miejscowo na skórę. Należy unikać kontaktu z oczami, jeśli dostanie się do nich żel, należy przemyć je wodą. Cienką warstwę żelu należy namieść na obszary objęte zmianami. Żel nakłada się na oczyszczoną i suchą skórę. Przed nałożeniem oraz po należy dokładnie umyć ręce. Preparat nanosi się na skórę dwa razy dziennie — rano i wieczorem. Czas trwania kuracji jest dobierany przez lekarza, na ogół wynosi 4-6 tygodni.

Należy także zadbać o odpowiednią pielęgnację i nawilżenie skóry. Warto skonsultować z lekarzem, jakie preparaty do codziennej pielęgnacji będą najlepsze. Należy unikać ekspozycji na słońce. Warto także zadbać o odpowiednią dietę.

Działania niepożądane

W przypadku stosowania tego preparatu mogą wystąpić działania niepożądane. Jeśli objawy nie będą ustępować i będą się nasilać, należy skonsultować się z lekarzem. Do działań niepożądanych należą: podrażnienie i zaczerwienienie spojówek, podrażnienie skóry, nadmierne wysuszanie skóry, przetłuszczanie skóry.

Gdzie można kupić lek?

Lek Klindacin T w formie żelu jest dostępny w opakowaniu 10 mg/g w tubce 30 g. Lek dostępny jest na receptę. Można go kupić w każdej aptece. Lek nie jest refundowany.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

Recenzje

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.