Levomine recepta online

(1 opinia klienta)

Lek Levomine to preparat antykoncepcyjny do stosowania doustnego. Za jego działanie odpowiadają dwie substancje aktywne etynyloestradiol i lowonogestrel. Lek nie podlega refundacji.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie leku

Preparat Levomine w swoim składzie zawiera dwie substancje aktywne – etynyloestradiol i lowonogestrel. Lek jest przeznaczony dla kobiet, które chcą uniknąć zajścia w ciążę lub jeśli istnieją ku temu przesłanki medyczne. Działanie leku polega na hamowaniu owulacji, i zmianach w endometrium. W efekcie ich działania uniemożliwiane jest zagnieżdżenie się zarodka, migracja plemników. Podczas stosowania leku bardzo ważne jest systematyczne przyjmowanie go o tych samych porach.

Kiedy nie stosować leku

W przypadku każdego leku istnieją przeciwwskazania do stosowania. Tego preparatu nie należy stosować, jeśli występuje nadwrażliwość na jego składniki. Leku nie można stosować także, jeśli u pacjentki występują schorzenia takie jak: ryzyko wystąpienia choroby żylno-zakrzepowej, nowotwory zależne od hormonów płciowych, krwawienie z dróg rodnych o nieznanej przyczynie, choroby naczyń mózgowych, zawał serca, przebyty udar, migreny z aurą.

Dawkowanie leku

Przyjmowanie leku Levomine należy rozpocząć w pierwszym dniu cyklu, czyli menstruacji. Tabletki przyjmuje się raz dziennie, co bardzo ważne, o stałej porze. Warto unikać zmiany pory i pomijania dawek, może mieć to wpływ na działanie leku. Tabletki należy przyjmować przez 21 dni. Po nich należy zrobić 7 dni przerwy i rozpocząć kolejne opakowania. Na ogół podczas 7-dniowej przerwy pojawia się krwawienie z odstawienia. Nawet jeśli się nie pojawi lub nie ustąpi, należy rozpocząć przyjmowanie kolejnej dawki leku.

Działania niepożądane

Podczas przyjmowania każdego leku mogą pojawić się działania niepożądane. Jeśli nie będą ustępować i zaczną się nasilać, należy skonsultować się z lekarzem. Często: zmiany nastroju, depresja, bóle głowy, nudności, ból brzucha, ból piersi, przyrost masy ciała, wysypka. Niezbyt często: osłabienie libido, migrena, wymioty, biegunka, wysypka, łysienie. Rzadko: nietolerancja soczewek, reakcje alergiczne, wzrost libido, upławy, zaczerwienienie skóry, zakrzepy krwi w żyłach lub tętnicach.

Gdzie można kupić lek?

Lek Levomine jest dostępny w większości aptek. Jedno opakowanie zawiera 21 tabletek. Warto pamiętać o kolejnej recepcie, aby rozpocząć kolejny cykl przyjmowania po 7-dniowej przerwie. Lek nie jest refundowany.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

1 komentarz dla Levomine recepta online

 1. Magdalena Sikora (zweryfikowany)

  Pan Doktor okazał mi dużo zrozumienia i wsparcia podczas trudnego okresu. Jestem mu wdzięczna za jego ludzkie podejście.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.