Teenia recepta online

(1 opinia klienta)

Preparat Teenia jest złożonym lekiem antykoncepcyjnym, który w swoim składzie zawiera dwa składniki aktywne – drospirenon i etynyloestradiol. Lek jest dostępny tylko na receptę i nie jest refundowany.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie leku

Za działanie leku, odpowiadają jego substancje aktywne drospirenon i etynyloestradiol. Są to żeńskie hormony, których działanie polega na hamowaniu owulacji i zmianach w endometrium. W ich efekcie hamowana jest owulacja, a zmiany w obrębie właściwości śluzu uniemożliwiają migrację plemników. Podczas stosowania leków antykoncepcyjnych, ważne dla ich prawidłowego działania jest regularne przyjmowanie leku. Doustne leki antykoncepcyjne nie chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Dla kogo jest ten lek?

Lek Teenia jest przeznaczony dla kobiet, które chcą uniknąć zajścia w ciąże, lub jeśli istnieją ku temu przesłanki medyczne.

Dawkowanie leku

Podczas stosowania leków antykoncepcyjnych ważne jest przyjmowanie tabletek o stałych porach. Jedno opakowanie leku zawiera 21 tabletek. Przyjmowanie leku należy rozpocząć w pierwszym dniu cyklu i przyjmować codziennie przez 21 dni. Po tym czasie należy zrobić 7 dni przerwy, podczas której powinno pojawić się krwawienie. Jeśli się nie pojawi lub jeśli nie ustąpi, po 7 dniach przerwy należy rozpocząć kolejne opakowanie. Nie należy przekraczać zaleconej dawki, należy starać się unikać pomijania dawek.

Kiedy nie stosować leku?

Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, także tych bez recepty. Leku Teenia nie należy stosować, jeśli występuje nadwrażliwość na jego składniki. Istnieją także inne przeciwwskazania i są to: choroby żylno-zakrzepowe lub ryzyko ich wystąpienia, zabiegi operacyjne, po których pacjentka będzie długi czas unieruchomiona, choroby naczyń mózgowych, migrena z aurą, ciężka i ostra niewydolność nerek, przebyty lub obecne nowotwory wątroby, krwawienie z dróg rodnych, ciąża.

Działania niepożądane

Podczas stosowania każdego leku mogą pojawić się działania niepożądane. W czasie przyjmowania tego leku mogą pojawić się takie jak: ból głowy, zaburzenia nastroju, ból brzucha, krwawienie niezwiązane z cyklem, ból piersi, zwiększenie masy ciała. Niezbyt często depresja, nerwowość, zaburzenia sny, zawroty głowy, parestezja, zaburzenie widzenia, nudności, wymioty zaparcia. Rzadko: astma, niedosłuch, łojotok, wysypka, łysienie, świąd.

Gdzie można kupić lek?

Lek Teenia jest dostępny w prawie każdej aptece. Należy mieć ważną receptę, lek nie jest refundowany.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

1 komentarz dla Teenia recepta online

 1. Natalia Kowalewska (zweryfikowany)

  Dzięki Panu Doktorowi odzyskałam pełnię zdrowia i jakości życia.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.