Controloc recepta online

(1 opinia klienta)

Controloc to lek wykorzystywany w terapii schorzeń układu pokarmowego. Jest dostępny w postaci proszku do sporządzenia roztworu do wstrzykiwań i tabletek. Lek jest dostępny na receptę.

Cena:

59,00 

Opis leku – ulotka

Skład i działanie leku

Za działanie leku Controloc odpowiada substancja czynna pantoprazol. Preparat jest inhibitorem pompy proteinowej, jego działanie polega na zatrzymywaniu wydzielania kwasu solnego w żołądku. Obniża kwasowość treści żołądkowej, zwiększa wydzielanie gastryny.

Kiedy stosować lek?

Lek Controloc jest wskazany do stosowania w leczeniu objawowym na refluks przełyku, w leczeniu refluksowego zapalenia przełyku i zapobieganiu nawrotom, w zapobieganiu wrzodom żołądka i dwunastnicy. Lek jest podawany na zapalenie żołądka. Działa łagodząco na wrzody. Tabletki na jelita są dostępne w opcji 20 mg i 40 mg.

Kiedy nie stosować leku?

Leku nie należy stosować jeśli występuje nadwrażliwość na jego składniki. W ciąży i okresie karmienia piersią nie należy stosować żadnych leków bez konsultacji z lekarzem.

Dawkowanie leku

Dawkowanie leku jest dobierane przez lekarza. Pacjenci często zastanawiają się, czy przyjmować lek przed, czy po jedzeniu. Ten preparat należy przyjmować godzinę przed posiłkiem, popijając wodą. W leczeniu choroby refluksowej żołądka zalecana dawka to 20 mg raz na dobę przez 2-4 tygodni. Przy długotrwałej terapii i profilaktyce nawrotów refluksowego zapalenia przełyku zwykle stosowana dawka to 20 mg, lekarz może ją zwiększyć do 40 mg na dobę. Leczenie refluksowego zapalenia przełyku: 40 mg do maksymalnie 80 mg na dobę.

Możliwe działania niepożądane

W czasie stosowania leku mogą pojawić się działania niepożądane. Niezbyt często: bóle głowy, zawroty głowy, zaburzenia snu, uczucie suchości w jamie ustnej, uczucie dyskomfortu w nadbrzuszu, zwiększona aktywność enzymów wątrobowych, świąd, złamania nadgarstka.

Rzadko: agranulocytoza, reakcje anafilaktyczne, zmiany wagi, depresja, zaburzenia smaku, zaburzenia widzenia, pokrzywka. Bardzo rzadko: leukopenia, małopłytkowość. Z nieznaną częstotliwością: splątanie, żółtaczka, omamy. Pełna lista możliwych działań niepożądanych znajduje się na ulotce dołączonej do opakowania.

Cena i dostępność leku

Lek Controloc jest dostępny w większości aptek. Preparat jest dostępny w wariantach: Controloc 20 mg, Controloc 40 mg. Cena za 14 tabletek 40 mg to ok. 8-9 zł. Lek jest dostępny na receptę, wystarczy podać pin do e-recepty. Podlega refundacji.

Jak to działa?

1. Wypełnij formularz

2. Opłać usługę

3. Konsultacja z lekarzem*

*Po przeprowadzonej telekonsultacji lekarz podejmuje decyzję odnośnie dalszego leczenia, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego

 • Ankieta Medyczna *

  Proszę wpisać zapotrzebowanie maksymalnie na 5 leków.
  Nie wystawiamy recept "Rpw" oraz na silne leki: nasenne, p/bólowe, powodujące przyzwyczajenie. W przypadku kontynuacji leczenia koniecznie załącz aktualną dokumentację medyczną.
 • Płeć *

 • Data urodzenia *

 • *

 • *

 • *

 • Podaj nazwę leku *

 • Podaj dzienne dawkowanie: *

 • Podaj ilość opakowań (maksymalnie na 3 miesiące terapii); *

 • Dodaj plik: (możliwość załączenia dokumentacji medycznej) *

  Max file size: 10 MBPermitted file types: jpg jpeg jpe png gif pdf

 • Dodatkowa wiadomość dla lekarza: *

 • *

  Zamówienia na e-recepty i e-zwolnienia za pośrednictwem formularza zostaną zrealizowane po przeprowadzeniu niezbędnej weryfikacji i konsultacji z lekarzem. Czas realizacji konkretnego zamówienia będzie zależał od związanego z nim problemu i procedury weryfikacji.

Product total

Options total

Grand total

Opinie pacjentów

1 komentarz dla Controloc recepta online

 1. Artur Duda (zweryfikowany)

  Zdalna konsultacja lekarska jest dla mnie wygodnym rozwiązaniem, ponieważ mieszkam w małym miasteczku, gdzie nie ma szerokiej gamy specjalistów. Dzięki temu mogę uzyskać opinię lekarza z innej lokalizacji i dostać receptę online.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Strona e-medycy.pl nie oferuje sprzedaży leków przez internet, zapewnia swoim użytkownikom teleporadę z możliwością otrzymania e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania po konsultacji medycznej online z lekarzem.